SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFADÜNYAGÜNDEMPOLİTİKAEKONOMİÇEVİRİGEZİSPORSAĞLIKTEKNOLOJİKÜLTÜRYAŞAMEMLAKFOTOVİDEOEN
''Bencil ve bölünmüş bir Avrupa istemiyorum''

''Bencil ve bölünmüş bir Avrupa istemiyorum''

Fransa Cumhurbaşkanı Macron, Avrupa’ya mali dayanışma çağrısında bulunarak, “Bencil ve bölünmüş bir Avrupa istemiyorum” dedi.

''Bencil ve bölünmüş bir Avrupa istemiyorum''
28.3.2020 14:51:59

Fransa Cumhurbaşkanı Macron, Avrupa'ya malı dayanışma çağrısında bulunarak, “Bencil ve bölünmüş bir Avrupa istemiyorum” dedi. İtalyan Corriere della Sera, La Stampa ve La Repubblica gazetelerine röportaj veren Macron, güçlü bir Avrupa dayanışması olmadan sağlık ve finansal seviyelerde bu krizi aşamayacaklarını dile getirdi.

Macron Almanya gibi ülkelerin çekinceleri karşısında bu savaşı terk etmeyeceklerini belirterek, Avrupa'nın özellikle bu dönem güçlü ve birlik içinde olması gerektiğine değindi.

Macron, “Avrupa bencil olmamalı. Bencil ve bölünmüş bir Avrupa istemiyorum” diyerek Avrupa ülkelerini yardımlaşmaya davet etti.

“Çin ve Rusya'nın korona virüsü ile mücadele kapsamındaki yardımlarına dikkat çekiliyor. Peki ya Fransa'nın İtalya'ya 2 milyon maske ve on binlerce önlük yardımı yapmasından neden kimse bahsetmiyor?” diyerek dünya medyasına da sitem etti. Macron, ister borç ister kredi olsun koronavirüs krizinde en çok etkilenen ülkelere destek için AB bütçesinde artış olması gerektiğini bildirdi.

GÜNÜN ÖZETİ

    YORUM YAZ

YORUMLAR

hunkartensi / 2.4.2020 08:46:47
dalga mı geçiyor bu adam geçin AB yi şimdiye kadar doğal kaynaklarını çaldıkları ülkelere ne kadar yardım gönderdi acaba Fransa AB ülkelerini bıraktık hemen yanında ki İspanya acaba düşman ülkemi oda AB ülkesi neden hiç Fransa görmüyor bunları ağzı olan konuşuyor denir işte buda onlardan birisi görmek istemiyor muş neden ülkesini hemen içe kapanık duruma getirdi sormalı
Foto Galeriler Videolar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR