Bedensel engelli gencin hayali gerçek oldu

Bedensel engelli gencin hayali gerçek oldu

27.05.2015 11:39:29
Viranşehir ilçesinde, 4 yıl önce elektrik akımına kapılması sonucunda kolları ve ayaklarını kaybeden İbrahim Dağdelen, hayalini kurduğu akülü araca hayırsever iş adamı sayesinde kavuştu.

Atatürk Mahallesi'nde yaşayan 26 yaşındaki Dağdelen, 4 yıl önce sanayi sitesindeki işyerinde çalıştığı esnada elektrik akımına kapıldı.

Geçirdiği kazanın ardından kolları ile ayakları kesilen İbrahim Dağdelen, bir süre hastanede tedavi gördü. Dağdelen, çabalayarak dizden aşağısı olmayan bacaklarıyla bilgisayar ve cep telefonu kullanmayı öğrendi.

Günlük ihtiyaçlarında bazen kız kardeşi bazen de annesinin yardım ettiği Dağdelen, dışarı çıkmak istediğinde ise arkadaşlarının yardımıyla bindiği tekerlekli sandalyeyle gezme imkanı buluyor.

İbrahim Dağdelen'in akülü araç talebine ilişkin yapılan haberi okuyan, isminin açıklanmasını istemeyen bir iş adamı, Dağdelen'e akülü araç gönderdi.

Akülü aracı teslim alan İbrahim Dağdelen, hayalini kurduğu akülü aracı hediye eden iş adamı ile talebini haberleştirerek kamuoyuna duyuran Anadolu Ajansına teşekkür etti.

Dağdelen, akülü araca kavuşmanın mutluluğunu yaşadığını belirterek, "Bundan sonra kimsenin yardımı olmadan da kendi başıma rahatça dışarıda gezeceğim. Bana bu yardımı yapan ve emeği geçenlere teşekkür ederim" dedi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

şeref Çayırtepe

Ahmet hakanı bilmeyen yok herkesi kendisi gibi zannediyor sayın abdullah gül adam gibi adam devleti yönetmek kolay değil hele cumhurbaşkanı olmak hiç kolay değil ama bir köşede yazı yazmak herkes yazıyor yorum açık yazısını dikkate almıyorum