DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Başbakanlık Sağlık Koordinatörü Prof. Dr. Göçer:

Başbakanlık Sağlık Koordinatörü Prof. Dr. Göçer:

7 Yıl Önce
2015-06-02 11:34:38
RECEP BİLEK - Başbakanlık Sağlık Koordinatörü ve AK Parti Tokat Milletvekili Prof. Dr. Celil Göçer, Başbakan Ahmet Davutoğlu ve eşi Sare Davutoğlu'nun sağlık çalışanlarına yönelik şiddete karşı çok duyarlı olduklarını söyledi.

Göçer, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kanuni düzenlemelerle sağlık çalışanlarıyla ilgili pek çok konunun ele alındığını anımsattı. Bu çerçevede sağlık hizmeti verenlere karşı şiddetin cezalarının daha da arttığını dile getiren Göçer, kendisinin de Başbakanlık Sağlık Koordinatörü ve Başbakan Ahmet Davutoğlu adına bu tür sağlıkta şiddet olaylarını izlediğini belirtti.

Göçer, "Başbakanımız ve eşi hanımefendi sağlık çalışanlarına şiddet konusunda çok duyarlılar. Biliyorsunuz, Torba Yasa'da bunlarla ilgili bir düzenleme vardır. Sağlık çalışanlarına şiddetin karşılığını, cezasını daha da artırdı. Sağlık çalışanlarına şiddette artık gözaltı süresi var" diye konuştu.

Sağlık çalışanlarının hizmetlerini fedakarca yürüttüğünü vurgulayan Göçer, "Türkiye'de dünya ölçeğinde, evrensel ölçekte çok iyi sağlık çalışanlarımız, çok iyi doktorlarımız var. Özellikle yurtdışına gidip döndüğünüz de bunu çok daha iyi anlıyoruz. Sağlık çalışanları kolay yetişmiyor. İçinde bulunduğumuz için çok rahat söylüyorum, doktorlarımızın, hemşirelerimizin hayatlarındaki en büyük mutluluğu hastalarının şifa bulması, hastalarının acılarının bitmesi" ifadelerini kullandı.

Kendisini en mutlu eden zamanların hastalarının iyileştiği anlar olduğunu anlatan Göçer, "En üzgün olduğum anlar, hastalarımıza istediğimiz faydayı veremediğimiz anlar. Bu duyguyla biz çalışıyoruz. Bundan sonra da sağlık çalışanları bu duyguyla çalışacaklar" dedi.

- "Çok yaralıyız, üzgünüz"

Şiddetin her türlüsünü kınadıklarını vurgulayan Göçer, uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Samsun Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Hastanesinde görevli Opr. Dr. Kamil Furtun'a rahmet dileğinde bulundu.

Göçer, olayın ardından Samsun Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterini aradığını aktararak, "Vefat ettiği gün 'sigarayı bıraktırma' konusunda bir çalıştay yapıyordu. Son ana kadar insanlarımıza faydalı olmaya çalışıyordu. Bu görev üzerindeyken maalesef vuruldu, vefat etti. Çok yaralıyız, üzgünüz. Umarım hiçbir sağlık çalışanımıza bir başka alandaki arkadaşımıza bu anlamda bir şiddet uygulanmaz. Bu konuda herkesin birbirine ihtiyacı var" diye konuştu.

Sağlıkta şiddetin önlenmesi için Sağlık Bakanlığının güzel çalışmaları bulunduğunu kaydeden Göçer, "Sayın Başbakanımız, Sayın Hanımefendi, sağlıkta şiddetin her türlüsünü takip ediyor. Ben de onların adına takip ediyorum. Önlenmesi için elimizden geleni yapıyoruz. Değil bu şekilde ölüm hadiseleri, en ufak bir sözlü tartışma bile olmaması lazım. Çünkü, neticede bu eller can veriyor, hayat veriyor. Can veren ele, hayat veren ele, sevgiyle şefkatle yaklaşmak gerekir. Meslektaşımızın eşine, ailesine sabır diliyorum" değerlendirmesinde bulundu.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Cenk

Yazar çok sığ değerlendirmelerde bulunmuş. Büyük fotoğrafı hala göremiyor. Türkiye'ye dışarıdan yapılan müdahalelerin, iç siyasetteki yansımalarından habersiz. Yine cemaat ile parti çekişmesini çok soğukkanlı olarak ele almış. Sanki cemaat bir parti gibi davranabilirmişçesine. Halbuki esas olan cemaat Ak Parti kavgası değil, cemaat Türkiye kavgasıdır. Çünkü hangi parti olursa olsun, cemaate destek vermek zorunda bırakılacaktır. Bırakmayanlada elbette kavga edilecekti. Hatırlayınız, MHP ye yapılan kaset oyununu.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş