DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Başbakan Yardımcısı Arınç:

Başbakan Yardımcısı Arınç:

7 Yıl Önce
2015-06-02 00:55:53
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, "Başkaları tehdit edebilir, korkutabilir, baskı yapabilir, 'buradan filana oy çıkmazsa sonunuz gelir' diyebilir. Bunlar korkak insanlara etki eder. Sizin gibi cesur insanlar bunun etkisinde kalmaz. Biz insanların gönlünden oy alıyoruz, onlar ise korkutarak oy almaya çalışıyorlar" dedi.

Arınç, seçim çalışmaları kapsamında geldiği Şırnak'ta, Kumçatı beldesini ziyaret ederek, bir evde vatandaşlarla sohbet etti.

Burada konuşan Arınç, bir hafta sonra yapılacak seçimde AK Parti'nin yeniden iktidar olacağını söyledi.

Arınç, Güneydoğu'ya hizmet yapmaya devam edeceklerinin altını çizerek, "Şırnak'ın, Kumçatı'nın, Cizre'nin, Silopi'nin ve Beytüşşebap'ın ne ihtiyacı varsa onu yapacağız. Bir devlet, hükümet ne yapar? Hastahane yapar. Yol isteriz, yolumuz güzel olsun, bölünmüş olsun, asfalt olsun, sevdiklerimize en güzel şekilde ulaşalım. Yaptık, yapacağız. Şurası 'olmadı' demeyin, hepsi bizde kayıtlı ve biz hepsini Allah'ın izniyle yapacağız. Bir kısmı müteahhitlerden kaynaklı, bir kısmı ise proje değişikliği yapıldı. Bizim sadece illeri birbirine bağlayan değil, ilçelerimizi de birbirine bağlayan bölünmüş yollarımız olacak. Sözümüz vardır. Bugüne kadar sözümüzden dönmedik bundan sonrada en güzelini yapacağız" diye konuştu.

Şırnak'a havalimanı yapılmasıyla mesafelerin kısaldığını anlatan Arınç, bölgede tarım ve hayvancılığa özel önem verilmesinin yanında Şırnak'a üniversite kurulmasının önemine işaret etti.

Türkiye'de ayrımcılığı bitirdiklerini ifade eden Arınç, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Çok şükür Türkiye'deki ayrımcılıkları bitirdik. Kürt, Türk ayrımcılığı vardı, doğu batı ayrımcılığı vardı. Başörtülü, başörtüsüz ayrımcılığı vardı. Bunların hiç birisi kalmadı. Terör canımızı yakıyordu, kanımızı döküyordu üzülüyorduk. Her gün bir cenaze, her gün bir ağıt. Bakın şimdi Çözüm Süreci'ni getiriyoruz, sonuna kadar arkasındayız. Ama Çözüm Süreci derken bir taraf tekrar teröre dönerken, yine kan akacak biz de öylece seyredeceğiz. Silahlar bırakılacak, ateş olmayacak ondan sonra oturacağız, zaten bunu 3 seneden beridir yürütüyoruz. Eskisi gibi karakol baskınları mı var, eskisi gibi musalla taşında sıra sıra cenaze mi var? Ama fırsat buldukça bir takım insanlar terör yapmaya, silaha dayatmaya çalışıyorlar. Onlar da bitecek hiç endişeniz olmasın."

Arınç, uzun yıllar Manisa'da siyaset yapmasına rağmen bulunduğu her yerde Kürt vatandaşlarla arasında dostluk ve kardeşliğin olduğunu belirterek, ayrım yapmadan ülkenin her tarafını sevdiklerini dile getirdi.

İstanbul ve İzmir'de ne varsa, Şırnak'ta da aynısının yapılmasını istediklerini kaydeden Arınç, "Nasıl Manisa'ya en güzel hastaneyi yapmışsak, buraya da en güzelini yapacağız. Oraya hangi havalimanını yapıyorsak buraya da onu yapacağız. Okulun en güzelini Şırnak'a yapacağız. Üniversitenin en güzelini buraya yapacağız. Bizim gözümüz de sizin değeriniz büyüktür. Ayrımcılık yok. Bu ülkenin insanları kader beraberliği yapmış" ifadelerini kullandı.

- "Biz insanların gönlünden oy alıyoruz"

Başbakan Yardımcısı Arınç, çocukların istikbali için onların geleceğe güzel hazırlanması gerektiğine işaret ederek, Türkiye'nin huzur ve barış içerisinde yoluna devam edeceğini söyledi.

Arınç, sözlerini şöyle tamamladı:

"Hepinizin bu seçimlerde büyük desteğe ihtiyacımız var. Sadece kendi oylarımızla değil, gücümüz yettikçe, korkutarak, tehdit ederek, bağırarak, çağırarak değil, insanların gönlüne hitap edeceksiniz. AK Parti bu millete hizmet ediyor. 'Bu Türktür, Kürttür' diye ayrım yapmıyor. Biz ne istiyorsak bu güne kadar yaptık. Ne olur bu hizmetler devam etsin. Bu ülke de tekrar silahlı terör olmasın. Çözüm Süreci başarıya ulaşsın, oylarımızı AK Parti'ye verelim diyeceksiniz. Başkaları tehdit edebilir, korkutabilir, baskı yapabilir, 'buradan filana oy çıkmazsa sonunuz gelir' diyebilir. Bunlar korkak insanlara etki eder. Sizin gibi cesur insanlar bunun etkisinde kalmaz. Biz insanların gönlünden oy alıyoruz, onlar ise korkutarak oy almaya çalışıyorlar. Biz AK Parti'yi kurup yola çıktığımızda 'sizi kapatırlar', 'size darbe yaparlar' dediler korkmadık. Korkmadığımız için Allah bize yardım etti. Hamdolsun biz bugün Türkiye'mizin ve bölgemizin en başarılı milletiyiz. Bundan da iftihar ediyoruz."

Şırnak Şehit Aileleri ve Geçici Köy Korucuları Federasyonu Başkanı Mehmet Güngör'ü evinde ziyaret eden Arınç, akşam yemeği için AK Parti Şırnak milletvekili adayı Arslan Tatar'ın evine konuk oldu.

Arınç, Tatar'ın bahçesinde Berat Kandili dolayısıyla düzenlenen mevlit programına katıldı. Kürtçe mevlit okunduğu sırada Arınç'ın duygulandığı gözlendi.

Programın sonunda milletvekili adayı Tatar, Arınç'a Hazreti Nuh'un gemisinin temsili maketi ve yöresel kumaş hediye etti.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

uveysi karni

Şimdi ben diyorum ki bir futbolcu dünyanın parasını alırken çıt yok ama bir din adamı fazla para alınca ortalık toz duman allah tankorkun .üstelik hocanın kazandığı paraların nereye gittiği belli biz kimseden para almadan kuran kursu yapıyor 200 kişilik birde kız kur an kursu yapıyor birde talebelere burs veriyor.böyle insanların para kazanması toplumsal açıdan da iyidir.hocam sizin gibi insanlar kazandıkca zekat ta verir sadakada verir.ya diğerleri

Görüş Bildir Bizimle Paylaş