DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Başbakan Muş'ta açıkladı! Tedavülden kaldıracağız

Başbakan Binali Yıldırım, referandum çalışmaları kapsamında Muş mitinginde halka hitap etti.

5 Yıl Önce
2017-03-05 19:25:57

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, Muş'ta Beledi̇ye Meydanı'nda düzenlenen mitingde konuştu. Başbakan Yıldırım konuşmasında, "16 Nisan'da Evet'i basacak. Bu darbe anayasasını tedavülden kaldıracağız. Bu sistem üzerinde yıllardır kafa yoruyoruz. Bütün partiler geçmişte söz verdi. Anayasayı değiştireceğiz diye söz verdi her parti. Ama kimse yapmadı. Biz yapıyoruz." dedi.

Başbakan Yıldırım'ın konuşmasından satırbaşları;

FETO din maskesi altında Türkiye'yi yıkan katil bir terör örgütü. PKK da solcu maskesi altında bölücü bir terör örgütü. Oysa bunlar ne dindar ne solcu ne milli ne de yerli, bunlar alçak bir katil sürüsü. Terör örgütü en büyük zararı bu bölgeye ve bu bölgenin insanına verdi. İnsanların ekmeğiyle oynadılar. Baldıran zehri içmek uğruna olsun bu sorunu ortadan kaldıracağız. Bölgeye yatırımlarımız tam sürat gidiyor. Eğitim, sağlık, ulaştırma ve enerjide büyük yatırımlar yapmaya devam ediyoruz. Bizi tuzağa düşürmek isteyenleri iyi tanıyacağız. kardeşliğimizi daha da sağlamlaştırarak bunlara geçit vermeyeceğiz.

Ne PKK bölücü terör örgütü ne katil FETÖ, Türklerin de, Kürtlerin de, Arapların da, Zazaların da iyiliğini istemiyor. Bunların ipini tutanlar dışarıda. FETÖ ile PKK'nın kardeş örgütler olduğunu 15 Temmuz gecesi hep beraber gördük. Bunların sahibi, bunların ipini tutan merkez, bölgede kendi çıkarlarına uygun bir düzen kurmak için kardeşi kardeşe düşürmeye çalışıyor.

TEDAVÜLDEN KALDIRACAĞIZ

Bu sistemde demokrasimizin standartları daha da yükselecek. Seçilen cumhurbaşkanı yüzde 50 artı bir oyla seçileceği için bu istikrarı getirecek. Sürekli iktidarı, karşılıklı uzlaşmayı getirecek. Mevcut sistemlerde hükümetler seçiliyor ama seçim süresini bir türlü tamamlayamıyorlar. 1923 yıldan bu yana 4 yılda bir hükümet seçilseydi bugün 24. hükümeti kurmuş olacaktık ama şuanda 65. hükümeti kurmuş durumdayız. Süreyi dolduramıyorlar. 16 Nisan'da darbelerden kalan bu anayasayı tedavülden kaldıracağız. Siz aynı gün milletvekillerini de seçeceksiniz. Cumhurbaşkanı hemen hükümetini kuracak. Tek adamlık, diktatörlük getiriyor diyorlar. Bu koca bir yalan. Milletin gücüyle seçilen diktatör olur mu? Bu Erdoğan için değil, her doğan için yapılıyor.

BERABER ÇALIŞMAK ZORUNDA KALACAKLAR

Bu sistem üzerinde yıllardır kafa yoruyoruz. Bütün partiler geçmişte söz verdi. Anayasayı değiştireceğiz diye söz verdi her parti. Ama kimse yapmadı. Biz yapıyoruz. Ak Parti hayalleri gerçeğe dönüştüren partinin adıdır. Köprüler yaptık, yollar yaptık, tüneller yaptık. Bu değişiklikle birlikte demokrasi otobanını yapıyoruz.Bazıları bu sistemi istemiyor. CHP istemiyor. Bunlar bu değişikliği niye istemiyor biliyor musunuz  Bunlar çalışmayı sevmezler, bu sistemle beraber çalışmak zorunda kalacaklar. Milletin gözüne girmek için daha çok çalışacaklar. Ama bunların çalışma alışkanlıkları yok. Bunlar bedavacı. 'Bir yerden bir fırsat olsa da işin ucundan biz de tutsak' diye fırsat kolladılar. Darbelerden medet umdular, darbelerin arkasından kendilerine siyasi bir alan açtılar. Başka kim karşı  HDP karşı. Bölücü PKK terör örgütünün adeta esiri haline gelmiş bir partiden bahsediyoruz. Sırtını Kandil'e yaslamış HDP karşı olsa ne olur olmasa ne olur."

BURUNLARINDAN FİTİL FİTİL GETİRECEĞİZ

Sizlerin oylarıyla seçilen belediye başkanları halka hizmet etmek yerine maalesef terör örgütünün değirmenine su taşıdılar, terör örgütüne lojistik destek verdiler. Biz de dedik ki 'Vatandaştan aldığımız vergileri, vatandaşın dişinden tırnağından arttırdığı bu paraları terör örgütüne aktaranların burnundan fitil fitil getireceğiz.' İşte şimdi onları görevden aldık, yerine şehri, ilçeleri güzelleştirecek, hizmet edecek insanları oraya tayin ettik.

HELİKOPTERİ 3 KEZ PAS GEÇTİ

Başbakan Binali Yıldırım ve beraberindekileri Bingöl'den Muş'a götüren helikopter, yoğun sisten dolayı Muş Havaalanı pistini üç kere pas geçti. Ardından Bitlis'in Tatvan ilçesine yönelen helikopter, burada da iniş yapamayınca yeniden Muş il merkezine döndü. Kale Mahallesi'ndeki uygun bir alana inen helikopterdeki Başbakan Yıldırım ve beraberindekiler, daha sonra binlerce kişinin katılımıyla Muş Belediye Meydanı'nda yapılan mitinge geçtiler.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş