DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Bankanın hesapları hacklendi dolar 4,58 göründü

Halkbank'ta yaşanan dolar krizi şimdi de Vakıf Katılım Bankası'nda yaşandı. Vakıf Katılım'ın internet hesaplarında dolar 4,58 TL'den işlem görüyor şeklinde görüntülendi. Banka konuya ilişkin açıklama yaptı.

4 Yıl Önce
2018-09-10 10:17:29

Halkbank'ın ucuz dolar satmasının ardından benzer bir olayda Vakıf Katılım Bankası'nda yaşandı. Bankanın doları 4,571 liradan alınıp 4.5888 lirandan satıldığı görüldü. Yaşanan skandalı CHP'li Barış Yarkadaş Twitter hesabından duyurdu. Banka yaptığı açıklamada, siber saldırı yapıldığını söyledi.

Vakıf Katılım Bankası'ndan 10 Eylül 2018 tarihindeinternet sitesinde yer alan hatalı döviz kurlarına ilişkin açıklama yapıldı.

Bankanın kurumsal web sitesine siber saldırı gerçekleştiği belirtilenaçıklamada, şunlar kaydedildi:

"10 Eylül 2018 tarihinde kurumsal web sitemizde bilgilendirme amaçlıyayınlanan döviz kurlarımıza yönelik, 9 Temmuz 2018 tarihindeki kurlarımızıgösterecek şekilde bir siber saldırı düzenlenmiş, saldırı çok kısa süredepüskürtülmüştür.Bankacılık sistemlerimiz (mobil ve internet şubemiz) saldırıdanolumsuz etkilenmemiş olup, bu sürede gerçekleşen herhangi bir döviz alım-satımişlemi de bulunmamaktadır. Yapılan müdahale neticesinde kurumsal web sitemizstabil hale getirilmiştir."

vakif-katilim-bankasi-na-siber-saldiri-dolar-11218838_5060_m

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (1)

hasan

Ilginc hep kamu bankalari,

Görüş Bildir Bizimle Paylaş