Bakanlıklara ilişkin atama kararı Resmi Gazete'de

Başbakanlık ile Başbakan Yardımcılığı, Aile ve Sosyal Politikalar, Kültür ve Turizm, Milli Eğitim ve Sağlık bakanlıklarına ait atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı.

16.07.2015 10:54:00

AA'nın haberine göre, Buna göre, Başbakanlığa bağlı Güvenlik İşleri Genel Müdürlüğüne Bilal Durdalı atandı.

Başbakan Yardımcılığına bağlı Vakıflar Genel Müdürlüğünde açıkta bulunan Vakıflar Meclisi üyeliğine İbrahim Altıntaş, Sivas Vakıflar Bölge Müdürlüğüne Cemal Karaca getirildi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına bağlı Kadının Statüsü Genel Müdürlüğüne Gülser Ustaoğlu tayin edildi.

Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı Dış İlişkiler ve Avrupa Birliği Koordinasyon Dairesi Başkanlığına Sedat Gönüllüoğlu atandı.

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı Kurul Üyeliğine Dr. Mehmet Sürmeli, Konya Milli Eğitim Müdürlüğüne Mukadder Gürsoy getirildi.

Sağlık Bakanlığına bağlı Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdür Yardımcılığına Dr. Mehmet Berker, Bakanlık Müşavirliğine Dr. Şanal Tosun tayin edildi.

Görevlendirme kararı

Kayseri Müftülüğüne ilişkin görevlendirme kararı Resmi Gazete'de yer aldı

Başbakanlığa bağlı Kayseri Müftülüğüne Erciyes Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Şahin Güven'in görevlendirilmesine ait karar Resmi Gazete'de yayımlandı.

Güven, bu göreve, 2547 sayılı Kanunun 38. maddesi ile 2451 sayılı Kanunun 2. maddesi uyarınca getirildi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Kürşad Küçükpetek

Bm ve nato can çekişiyor, bunların dağılmasıyla, ortadoğudan sonra bu klan savaşları avrupaya sıçrayacak diye tahmin ediyorum. Bundan sonra avrupanın işi çok zor.