DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Bakanlık teklifleri reddedilirse ne olacak?

Seçim hükümetinde bakanlık teklifi alan isimler belli oldu.Bakanlık teklifi kabul edilmezse ne olacak?

7 Yıl Önce
2015-08-26 15:43:01

Başbakanlık'tan yapılan açıklamaya göre, Çankaya Köşkü'nde geçici seçim hükümetinde bakanlık teklifi götürülecek isimler belli oldu.

Ahmet Davutoğlu ''Geçici bakanlar kurulu üyeliğini şahsınıza teklif ediyorum. Anayasa'nın amir hükmü gereğince teklif edilen bakanlık görevini kabul etmemeniz halinde yerinize bağımsızlardan atama yapılacağından..." diyerek listedeki isimlere mektup gönderdi.

CHP ve MHP seçim hükümetinde yer almayacaklarını ve bakan vermeyeceklerini duyurmuşlardı. HDP ise seçim hükümetinde yer alma hakkını kullanacağını ilan etmiş ancak isimleri kendilerinin belirlemek istediğini duyurmuşlardı.

Ahmet Davutoğlu belirlediği isimlere teklif mektubu gönderdikten sonra yanıtları bekleyecek. Bakanlık teklifini reddeden isimler için meclis dışından isimler atanacak. Türkiye geçici bakanlar kurulu oluşturulduktan sonra 1 Kasım 2015 tarihinde bir kez daha sandık başına gidecek.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (1)

düş

ya bunlar seçime gitmeden parlementer sisteme ayar verseler.koalisyon lu bir yönetim başarılı olmamıştır dünyada da türkiyede de şimdiye dek..aynı seçim hükümeti gibi normal hükümet kurulsa baraja da gerek kalmayacak.tam demokratik arıza yapmayan parlementer sisteme sahip oluruz nasıl...

Görüş Bildir Bizimle Paylaş