Bakan Soylu'dan 'Canan Kaftancıoğlu' paylaşımı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun, 'DHKP-C ve PKK/KCK propagandası yaptığı' gerekçesiyle daha önce 1 yıl 8 ay ceza aldığını belirtti.

09.01.2021 16:44:57
 İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun, "DHKP-C ve PKK/KCK propagandası yaptığı" gerekçesiyle daha önce 1 yıl 8 ay ceza aldığını belirtti.  

Soylu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

"Canan Kaftancıoğlu, terör örgütlerinin soytarısıdır. CHP İstanbul İl Başkanı DHKP-C, PKK/KCK ve MLKP terör örgütlerinin elemanıdır. DHKP-C ve PKK/KCK propagandası yapmaktan İstanbul 37. Ağır Ceza Mahkemesindeki 2019/171 esas nolu dosya kapsamında 1 yıl 8 ay ceza almıştır. MLKP'nin sözde kurucu liderlerinden Hasan Ocak, PKK'nın kurucularından Sakine Cansız, DHKP-C'li Ebru Timtik, sözde liderleştirdiği teröristlerden sadece birkaçıdır."

 

 

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

evladiosmanli

ayol bu abla oluşturduğu gündemlerle mütemadiyen yalpalıyor gibisi geliyor bana. istermisiniz kendisiyle ve çevresiyle barışık olmasın bu abla. zira ideal ben ve gerçek ben arasında eger denge yoksa kendini tanımıyor demektir aslında bu abla,bu da pathos….