DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Bakan Soylu: Bir daha PKK'nın adını kimse anmayacak

Soylu, Dağlarda da şehirlerde de her dakika PKK'nın ensesinde olunduğunu vurguladı.

5 Yıl Önce
2017-03-24 23:24:05

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Hiç merak etmeyin bu büyük mücadele devam edecek. Topyekun, daha yeni başladığımızı söyleyelim. Bu ülkede bir daha PKK'nın adını kimse anmayacak." dedi.

Partisinin İskenderun İlçe Teşkilatı önünde halka hitap eden Bakan Soylu, yıllardan beri ülkenin bir adım atmaması için ellerinden geleni yapanların olduğunu söyledi.

Kendilerini terörizmle, anarşizmle, enflasyonla, ekonomik krizlerle ve darbelerle terbiye etmeye çalışanların olduğuna dikkati çeken Soylu, şöyle devam etti:

"On yıllardır bunları görüyoruz. Bir adım atalım hemen önümüzü kesiyorlar. 1960 darbesinde yaşandı, bir memleketin başbakanının idam fotoğrafını her 6 ayda bir önümüze koydular. Dediler ki 'eğer bu ülkeyi idare etmeye çalışırsanız bundan sonra başınıza bunu getiririz'. 1961'de bizim üzerimize hiç uymayan bir Anayasa yaptılar ve yine bu ülkede bize terbiye etmek için 1971'de bir muhtıra daha yaptılar. 'Bu ülkenin sahibi biziz' dediler. Kah bir annenin iki evladını birbirine 'sağcı ve solcu' diye düşürüp bu ülkede onları birbirine öldürtmeye çalıştılar. Kah bir ilimizin iki mahallesinde 'Alevi ve Sünni' diye insanlarımızı birbirine koymaya çalıştılar. İnanın ki hep bizi terbiye etmeye çalıştılar."

"BİR DAHA PKK'NIN ADINI KİMSE ANMAYACAK"

Dağlarda da şehirlerde de her dakika PKK'nın ensesinde olunduğunu vurgulayan Soylu, "Hiç merak etmeyin bu büyük mücadele devam edecek. Topyekun, daha yeni başladığımızı söyleyelim. Bu ülkede bir daha PKK'nın adını kimse anmayacak." dedi.

Türkiye'nin büyük hedefleri olduğuna işaret eden Soylu, "Ne yaparlarsa yapsınlar, hangi fitneyi üretirlerse üretsinler, ister Hollanda ister Almanya ister PKK olsun, ister DEAŞ ister FETÖ olsun topu gelsin bize İskenderun yeter." diye konuştu.

 

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

adalet

hamasetten başka ne yapıyorsun ki..uydur baba..uydur...nasıl olsa her lafını yutan bir yığın var...

Görüş Bildir Bizimle Paylaş