DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Bahçeli: Gülen Cemaati MHP'yi ele geçirmeye çalışıyor

MHP lideri Devlet Bahçeli, Gülen Cemaati'ni MHP'yi ele geçirmeye çalışmakla suçladı. Bahçeli, MHP'yi operasyon partisi haline getirilmek istendiğini söyledi.

6 Yıl Önce
2016-03-01 10:21:03

Etik Haber'de yer alan habere göre: MHP lideri Devlet Bahçeli, Gülen Cemaati'ni MHP'yi ele geçirmeye çalışmakla suçladı. Parti içindeki muhaliflerden 'içimizdeki piyonlar, taşeronlar" diye söz eden Bahçeli, "MHP'yi operasyon partisi haline getirmek istiyorlar" dedi.

Bahçeli'nin açıklamaları Etik Haber internet sitesinde yayınlandı. MHP üzerinde hesaplar yapıldığını ve oyunlar oynandığını söyleyen Bahçeli, "Son dönemde MHP'yi ele geçirerek partileşme ve siyasi sığınak arayışında olan Gülen Cemaati de bu amaçla sahneye çıkmıştır" ifadesini kullandı. 

MHP lideri, partiyi ele geçirmeye çalışmakla şuçladığı kesimleri şu şekilde sıraladı:

"Siyasi iktidarlar ve arkasındaki güç ve çıkar odakları, devletin karanlık dehlizlerinde sinsi hesaplar yapan gruplar, yeminli Türklük ve Türkiye düşmanları, bölücü hainler ve bunlara payandalık yapan kokuşmuş zihniyetler, son dönemde MHP'yi ele geçirerek partileşme ve siyasi sığınak arayışında olan Gülen Cemaati..."

"MHP'Yİ OPERASON PARTİSİ HALİNE GELİNE GETİRMEYE ÇALIŞIYORLAR"

Bahçeli'nin açıklamasının devamında şu ifadeler yer aldı:

"MHP üzerinde yapılan hesapların ve oynanmak istenen oyunların başlıca hedefleri şunlardır:

- MHP'nin siyasi çizgisini saptırmak, fikri omurgasını kaydırmak, etkisizleştirerek silik ve marjinal bir konuma itmek, seçim barajının altında kalmasını sağlamak ve siyasetten tasfiye sürecini harekete geçirmek.

- MHP'yi kendi karanlık emelleri için içten yıkarak ele geçirmek ve Türkiye üzerinde karanlık emelleri olan güç odaklarının dümen suyuna sokmak.

- Milliyetçi - Ülkücü Hareket'i siyasi hesapları doğrultusunda kullanmak ve sokağa çekerek “Operasyon Partisi” haline getirmek.

Tek bir cümleyle özetlemek gerekirse değişmeyen nihai amaç “MHP'siz siyaset, MHP'siz Meclis”dir."

'İÇİMİZDEKİ PİYONLAR, TAŞERONLAR'

Bahçeli, parti içindeki muhalifleri de "İçimizdeki piyonlar, taşeronlar" sözleriyle suçladı. 

"Siyasi tarihimize baktığımızda, farklı dönemlerde farklı amaçlarla MHP üzerinde kirli hesaplar yapan çevrelerin içimizde maşa, taşeron, siyasi misyoner ve Truva atı bulmakta güçlük çekmediği görülecektir."

Bahçeli, "Bunlar bazen “Parti içi demokrasi ve değişim” sloganıyla ortaya çıkarlar ve gerçek amaçlarını, şaibeli geçmişlerini ve karanlık ilişkilerini bu klişenin arkasında saklamaya çalışırlar. Bazen de “MHP'nin önünü açmak” sloganına sarılırlar. Gerçekte açmak istedikleri şahsi ikbal ve çıkar kapısıdır." dedi. 

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Hasan ünal

Kimin elu kimin cebinde belli değil

selim

daralinca paralel...muhalifleri savmanin kolayini bulmus ama hic yakismiyor...devlet bahceliye sormak lazim HDP nin gerisine dusmek ne demek...

semih

Grip olan paralel diyor ya... Gülmekten ölüyorum.

ekol türk

Gec kaldin s bahceli ele gecirdi bile.hemde sag gösterip sol vurarak.o ümitede dikkat et.

osman

Insallah ele gecirir de imana gelirsiniz. Siz irkciligi oyle bir boyuta vardirmissiniz ki islam ve Kuranla zerre kadar alakaniz yok.

Rifat

Paralelden akp nemalaniyor sana yedirmez bahceli bey.sen altıgen yedigen gibi birseyler uydur.makaram sarı bağlar sıkışan paralele bağlar...

M

PAralel denilecek size, devam edilecek. hayir, hiçte gülmekten ölmüyorsunuz, buna çok kiziyorsunuz, bedduaediyorsunuz bize, o yüzden her bir pislige paralal yaftasi yapilacaktir, itina ile.

M

seçimlerden önce ama nasilda hosunuza gidiyordu paralel, sayin bahçeli simdi ne oldu? bogaziniza paralelmi kaçti? hükümeti elestirirken iyi idi, vede elestirdikleriniz tüm bir, koskoca bir ülkeyi yönetmeye çalisan insanlardi. Siz? Peki siz? bir avuç partiye sahip çikamiyorsunuz??!! siz nasil osmaniyeye, adanaya, hatta Türkiyeye sahip çikacaksiniz? Allah size akil ve fikir versin!

Görüş Bildir Bizimle Paylaş