SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORRAMAZANÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜRFOTOVİDEO
" "
Bahçeli'den Komünist Başkan Maçoğlu'na 'Dersim' tepkisi

Bahçeli'den Komünist Başkan Maçoğlu'na 'Dersim' tepkisi

Tunceli Belediye Meclisi, belediye girişindeki 'Tunceli' isminin yazılı olduğu tabelanın 'Dersim' diye değiştirilmesi kararı aldığını bildirdi. Sosyal medyada gündem olan konuya ilişkin MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli tepki gösterdi.

Bahçeli'den Komünist Başkan Maçoğlu'na 'Dersim' tepkisi
24.5.2019 08:03:35

Tunceli Belediye Meclisi, belediye girişindeki "Tunceli" isminin yazılı olduğu tabelanın "Dersim" diye değiştirilmesi kararı aldığını bildirdi. Karar tartışma yaratırken en sert tepki MHP lideri Devlet Bahçeli'den geldi. Bahçeli, "İlgili karar yok hükmündedir, ayaklarımızın altındadır, gereği de mutlaka yapılmalıdır. Türkiye'de resmi olarak Dersim ismiyle anılan bir vilayet yoktur, olamayacaktır" ifadelerini kullandı

İşte Bahçeli'nin tepkisi:

"Tunceli Belediye Meclisi'nin Dersim kararı tam anlamıyla yangına körükle gitmek, devletin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğüne meydan okumaktır. Söz konusu Belediyenin hizmet binasında bulunan tabelalarda yazılı bulunan 'Tunceli' ifadesinin yerine Dersim yazılmasıyla ilgili karar yok hükmündedir, ayaklarımızın altındadır, gereği de mutlaka yapılmalıdır. Türkiye'de resmi olarak Dersim ismiyle anılan bir vilayet yoktur, olamayacaktır. Komünist ve bölücü komploya göz yummak, alttan almak, sessiz kalmak feci akıbetlere davetiye çıkaracak, beka düzeyinde tehlikelere kapı aralayacaktır."

TUNCELİ'NİN KOMÜNİST BAŞKANI DERSİM DİYOR

"Komünist Başkan" olarak ünlenen Türkiye Komünist Partili (TKP) Tunceli Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, Tunceli yerine Dersim ismini kullanıyordu.

2473171_dd7873e1f575a942dc8764fbe00a3919 


    YORUM YAZ
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR