DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

BAE: Katar'ın talep listemizi sızdırması çocukça

Körfez'de yaşanan Katar krizinde arabulucu rolü üstlenen Kuveyt, Arap ülkelerinin 13 maddelik talep listesini Katar'a iletti. İddialara göre Katar destekli Al Jazeera televizyonu talepleri basına sızdırdı. BAE'nden Katar'a tepki geldi.

5 Yıl Önce
2017-06-23 20:08:00

Katar'la diplomatik ilişkilerini kesen Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Bahreyn ve Mısır'ın Kuveyt aracılığıyla Katar'a ilettiği 13 maddelik talep listesi, ilişkileri normalleştirmek yerine daha da gerdi. Zira basına yansıyan liste resmi olarak duyurulmamış, Doha merkezli yayın kuruluşu Al Jazeera tarafından haberleştirilmişti.

SÖZ KONUSU LİSTE İÇİN TIKLAYINIZ

Duruma tepki gösteren BAE Dış İşlerinden Sorumlu Devlet Bakanı Enver Muhammed Gargaş, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Katar'ı ‘çocukluk yapmak'la suçladı. Gargaş, “Taleplerimizin sızdırılması, kardeşimizden görmeye alışkın olduğumuz şekilde çocukça bir hareketle arabuluculuk çabalarının başarısız olması için yapılmış bir girişim” ifadelerini kullandı.

Katar'ın komşularının talep ve endişelerini yerine getirmesinin ‘akıllıca' olacağını kaydeden Gargaş, açıklamalarını “Ya da boşanma gerçekleşecek” diye sürdürdü.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (1)

Millet

Cocukca olabilirama ,Katarida kendiniz gibi serefsizlestirmeyeceksiniz

Görüş Bildir Bizimle Paylaş