Arzu Erdem kimdir?

Arzu Erdem kimdir?

Milliyetçi Hareket Partisi milletvekili... Arzu Erdem kimdir? İşte Arzu Erdem biyografisi...

10 Şubat 1970'te Almanya'da doğan Arzu Erdem, ilkokulu Weinsberg, ortaokulu Heillbronn Junstinus-Kerner-Gymnasium, liseyi ise İstanbul Sabancı Lisesinde okudu. 1991 yılında İstanbul Üniversitesi Alman Dili Eğitimi Bölümünden mezun olan ve aynı bölümde yüksek lisansını tamamlayan Erdem, İstanbul Bahçeşehir Üniversitesi'nde Siyaset Bilimi Doktora öğrencisi olarak eğitimine devam etmektedir.

1990-1994 yılları arasında İstanbul Barosu Başkanlığında Md. Yrd. olarak görev almıştır. Boğaziçi Üniversitesi Vakfının önerisi ile yurt dışı seminerlere İstanbul Üniversitesi öğrenci temsilcisi olarak katılmıştır. TÖMER - Almanca dalında C1 düzeyinde Avrupa Dil Portfolyosuna sahiptir. 2006 yılında Boğaziçi Üniversitesi Avrupa Birliği Uyum Sürecinde Proje Yönetmeliği eğitimlerini tamamlayarak Uzmanlık Sertifikasını, 1997 itibari ile Yeminli Tercümanlık 2011 itibari ile de Adli Bilirkişilik belgesini almıştır. Kişisel gelişim, siyaset bilimi, toplam kalite anlayışı, rekabet Pazar stratejileri, yatırım politikaları ve benzeri dallarda uzmanlık sertifikaları bulunmaktadır. Çeşitli dergi ve kitaplarda yazı ve akademik tercümeleri yayınlanmıştır.

Pedagojik Formasyon belgesine de sahip olan Arzu Erdem Dilbilimci, Pedagojik Destek Uzmanı, Adli Bilirkişi ve Eğitimci olmasının yanı sıra, 1995 yılı itibari ile otomotiv, eğitim ve sağlık sektörlerinde faaliyet gösteren Aile Şirketinde Üst Düzey Yöneticilik yapmıştır. 1997 yılı itibari ile eğitim alanında faaliyet gösteren Elele Eğitim Hizmetleri ve Avrupa Gelişim Akademisinin kurucusudur.

2001 yılında Gençleri Uyuşturucudan Koruma Derneğinin Kurucu Bşk. Yrd. (Prof. Dr. Arif Verimli Bşk.), 2009 yılında KİMSED Kimsesiz Çocuklar Derneğinin Kurucu Başkanlığını (Prof. Dr. M. Kemal Öke Beyefendi'nin Başkan Yrd.) yaparak bu alanlarda birçok sosyal sorumluluk projelerine katkı sağlamıştır. AB teşviki ile kurulan dezavantajlı gruplar için İnsan Hakları Derneğinin üyesidir, dezavantajlı kadın ve çocuk gruplarına yönelik çalışmalar yapmaktadır.

Kadın, Eğitim ve Çocuk İstismarı Sorunlarıyla ilgili olarak çalışmalar yapan Arzu ERDEM, 2004 yılında Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Teşkilatlarında çalışmaya başlamıştır.

MHP 2007'de 3.Bölge 19.sıra , 2011'de 7. Sıra , 7.Haziran 2015'de 4.sıra, Kasım 2015'te 3.Sıra ,Haziran 2018'de 3. Sıra milletvekili adayı olmuştur. Milliyetçi Hareket Partisinden 25. / 26. Ve 27. Dönem İstanbul 3. Bölgeden Milletvekili seçilmiştir.

26. Dönemde TBMM AB Uyum Komisyonu, Türkiye- AB KPK ve Avusturya, Ruanda, Tanzanya, Namibya, Bulgaristan, Burkina Faso, KKTC, Kongo Demokratik Cumhuriyeti ve İrlanda Dostluk Grubu üyesidir. TBMM MHP Grubu Divan üyesidir.

Çok iyi düzeyde Almanca ve İngilizce, orta düzeyde Fransızca ve Latince bilen Erdem evli, 2 çocuk annesidir.