DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Antalyaspor tesisleri temel atma töreni

Antalyaspor tesisleri temel atma töreni

7 Yıl Önce
2015-05-26 16:51:02
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, PTT 1. Lig'de mücadele eden Antalyaspor ile Albimo Alanyaspor'un play-off'ta finale çıkmasını arzuladıklarını söyledi.

Bakan Çavuşoğlu, Döşemealtı ilçesinde düzenlenen Antalyaspor tesisleri temel atma töreninde yaptığı konuşmada, Antalya'ya her gelişinde ya bir hizmetin temelini attıklarını ya da yapılan bir hizmetin açılışını gerçekleştirdiklerini belirtti.

Son bir yıldır Antalya'nın her yerinin şantiyeye döndüğünü vurgulayan Çavuşoğlu, her ilçede hem Büyükşehir Belediyesinin hem de devletin hizmetlerini gördüklerini kaydetti. Çavuşoğlu, "Menderes Türel Antalya'ya iyi geldi, hizmetleri iyi geldi ve iyi de gelecek inşallah" dedi.

Antalyaspor'u tüm Antalyalıların "göz bebeği" olarak nitelendiren Bakan Çavuşoğlu, takımın şu anda bulunduğu durumun gerek Antalya'ya gerekse Antalyaspor'a yakışmadığını ifade etti.

Futbolcuların, teknik heyetin, yöneticilerin elinden gelen gayreti gösterdiğini ancak doğrudan Süper Lig'e çıkma başarısı gösteremediğini hatırlatan Çavuşoğlu, "Bizim hayalimiz vardı, Antalyaspor doğrudan, Alanyaspor ise play-off'tan Süper Lig'e çıkacaktı. Şimdi Antalyasporumuz da Alanyasporumuz da play-off oynuyor. Arzumuz iki takımımızın birlikte finale çıkması" diye konuştu.

Her iki takım da Süper Lig'e çıktığında kazananın Antalya olacağını vurgulayan Mevlüt Çavuşoğlu, takımlarını her şartta yalnız bırakmayan taraftara teşekkür etti.

Antalyaspor'u Avrupa kupalarında oynarken hayal ettiğini anlatan Çavuşoğlu, "Bu hayal gerçekleşmez mi? Gerçekleşir. Antalya bunu hak ediyor mu? Ediyor. Antalya bugün dünya markası. Türkiye'nin Avrupa'ya dünyaya açılan aydınlık yüzü. Antalya, bugün turizmin, ticaretin, sağlığın, diplomasinin merkezi" diye konuştu.

Antalya'da NATO Dışişleri Bakanları Toplantısı yapıldığını, kasım ayında da G20 Zirvesi liderlerini ağırlayacağını dile getiren Çavuşoğlu, gelecek yıl da dünyanın botanik EXPO'sunun Antalya'da gerçekleştirileceğini söyledi.

Çavuşoğlu, böylesine bir kentin takımının da her yıl Avrupa'da oynaması gerektiğini kaydetti.

Antalyaspor'a bugüne kadar gerekli desteği vermeye çalıştıklarını, her zaman yanında olduklarını, sponsorların, yöneticilerin de katkıları bulunduğunu ancak bunların yeterli olmadığını belirten Çavuşoğlu, şöyle devam etti:

"Antalyaspor muhtaç olmasın, kendisine yeten bir spor kulübü olsun, güçlü bir kulüp olsun. Bu tesis, Antalyaspor'un büyük bir kulüp olmasında önemli olacak. Önemli bir tesisin temelini atıyoruz. Antalyaspor'un kaderini belirleyecek bir tesisin temelini atıyoruz. Avrupa'nın en güzel tesisinin temelini atıyoruz."

Antalya'ya yapılan 33 bin kişi kapasiteli stadın bitmek üzere olduğunu bildiren Çavuşoğlu, altındaki tesisleri Antalyaspor'a kazandırdıklarını, ticari alanlar oluşturduklarını, buralardan kulübe düzenli gelir sağlanacağını söyledi.

Antalya'nın sporda da merkez haline geldiğini ifade eden Çavuşoğlu, şöyle konuştu:

"Yaklaşık 4-5 bin kişi Antalyaspor'u hiç yalnız bırakmadı ancak bu sayı yeterli değil. Antalyaspor 4-5 bin kişinin önünde oynamayı hak etmiyor, 33 bin kişilik stadı doldurmamız lazım. Hangi takımı tutarsak tutalım, onların bize faydası yok. Birinci önceliğimiz Antalyaspor olmalı. Antalyaspor'un maçlarına koşmalı, bayrağını, flamasını taşımalıyız. İşte o zaman stat dolar ve istediğimiz hedeflere doğru gideriz."

Bakan Çavuşoğlu, tesiste çok önemli futbolcuların yetişeceğini, güçleneceğini ve Antalyaspor'a katkılarda bulunacağını dile getirdi.

Kendisinin spor aşığı olduğunu, çeşitli spor dallarında yer aldığına işaret eden Çavuşoğlu, futbol da oynadığını, Antalyaspor'a transfer edilmek istediklerini ancak diplomasi ve siyaset hedefleri dolayısıyla futbolu tercih etmediğini anlattı.

- "Takım tutar gibi siyasette parti tutmayın"

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel de Antalyaspor'un bugün tarihi bir gün yaşadığını belirtti. Bir rüya, hayal projesinin temelini attıklarını anlatan Türel, Avrupa'nın en güzel tesisini Antalya'ya kazandıracaklarını kaydetti.

Antalyaspor'un kendisi için çok önemli olduğunu dile getiren Türel, ikinci doğum günü hediyesinde babasının arkadaşlarıyla Antalyaspor Kulübü'nü kurarak annesine doğum günü hediyesi olarak verdiğine işaret etti.

Projenin Antalyaspor'a en büyük hizmeti olduğunu vurgulayan Türel, "Bu tesisin protokol imzası, benim için nikah törenimde attığım imzadan sonra en çok heyecanlandıran imza olmuştur" dedi.

Fransa, İngiltere'deki projelerden daha üstün ve iddialı bir projeyi hayata geçireceklerini ifade eden Türel, tesisin Antalyaspor'un geleceğinde dönem noktası olacağını söyledi.

Antalyaspor Koleji'ni de kurarak kulübün geleceğini kurtaracaklarının altını çizen Türel, "Antalya'nın yetenekli gençleri burslu okuyacak. Diğer taraftan Antalyaspor'un gelecek kadrosunu oluşturacağız. Kolejin geliri hem kolej için hem de Antalyaspor'un geleceği için harcanacak" diye konuştu.

Projeyi ilk başkanlık döneminde tamamladığını bildiren Türel, "Seçilseydik hemen inşaatına başlayacaktık. Antalya, 5 yıllık bir reklam arası vermek zorunda kaldı. Son seçimde görevi devraldık, 'nerede kalmıştık' diye bir baktık ki bıraktığımız yerde bile değiliz" ifadesini kullandı.

Başkan Türel, 7 Haziran'da yapılacak seçimleri hatırlatarak, 5 yıldır Antalya'nın yaşadığı sıkıntıyı Türkiye'nin yaşamaması gerektiğini dile getirdi.

Antalyaspor'un başarısı için çalışacaklarını vurgulayan Türel, Antalyalılar'dan önce Antalyaspor taraftarı olmalarını istedi.

Siyaset ile futbol taraftarlığının birbirine karıştırılmamasını gerektiğine dikkati çeken Türel, "Siyasette oy vereceğiniz takımları futbol takımı gibi düşünmeyin, mantığınızı ön plana çıkarın. Takım tutar gibi siyasette parti tutmak, bu milletin geleceğini karartır. 'Benim dedem, babam, amcam şu partidendi' demek Antalya'nın karanlığı olur. Kimin Antalya'ya ve Türkiye'ye daha fazla hizmet yapacağının düşünülmesi gerekir" şeklinde konuştu.

Antalyaspor Kulübü Başkanı Gültekin Gencer de güzel bir gün geçirdiklerini, 5 Haziran'da yapılacak play-off finalinde Antalyalılara mutluluk yaşatacaklarını söyledi.

Antalyaspor futbolcularının da yer aldığı törende Antalyaspor atkısı takan Bakan Çavuşoğlu, Menderes Türel ve beraberindekiler, butona basarak tesisin temelini attı.

- Tesisin özellikleri

Yaklaşık 25 milyon liralık yatırımla hayata geçirilecek tesisin Temmuz 2016'da bitirilmesi ve Antalyaspor'un hizmetine sunulması planlanıyor.

Tesiste spor salonu, seminer salonu, 4 aydınlatmalı çim futbol sahası, 2 antrenman sahası, tenis kortu, yüzme havuzu ve Antalyaspor Müzesi yer alacak.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş