DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Ankara'da yarından itibaren ücretsiz

Ankara'da işaretle ayrılan yol kenarlarında, belirtilen sürelerde ücretsiz park uygulaması yarın başlarken değnekçilere karşıda ekip oluşturuldu.

14.07.2015 16:51:56
Ankara Ulus Rüzgarlı Caddesi'nde esnaf ve otoparkçılar arasında yaşanan ve 21 yaşındaki Başkent Üniversitesi Mimarlık Fakültesi öğrencisi Mehmet Karagöz'ün hayatını kaybetmesi ile sonuçlanan otoparkçı terörü sonrasında Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, yarından itibaren Ankara'da yol boyu otopark ücreti alınmayacağını açıklamıştı.
 
Ankara Emniyet Müdürlüğü'nce oluşturulan 33 resmi ekip, 30 Yunus Timi, 13 motorsikletli trafik ekibi, 20 Güven Timi olmak üzere toplam 170 personel ile Büyükşehir Belediye Zabıtası'nca oluşturulan 30'ar kişilik 10 ekip, değnekçilere karşı birlikte mücadele yürütecek.  
 
Geçen hafta içinde 21 yaşındaki Karagöz, yol boyu paralı otopark uygulamasını protesto için katıldığı yürüyüşte, otoparkçıların silahından çıkan ve kalbine isabet eden kurşunla yaşamını yitirdi. 
 
Konu hakkında Başbakan Ahmet Davutoğlu ile görüştüklerini belirten Gökçek, çarşamba gününden itibaren Ankara'da yol boyu otopark ücreti alınmayacağını açıkladı. Davutoğlu, Bosna Hersek gezisi sırasında Ankara'yı arayarak otoparkların ücretsiz olması talimatını vermişti.
 
500 KİŞİLİK TİM  
 
Ankara Valiliği'nden konuya ilişkin yapılan açıklamada şunlar kaydedildi: 
"Altındağ Rüzgarlı Sokak'ta 9 Temmuz 2015 tarihinde meydana gelen elim olaydan sonra Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi'nin yol boyu otoparklara ilişkin aldığı kararın uygulanmasına Ankara Valiliği olarak gerekli destek verilecektir. Bu amaçla oluşturulacak ekipler müşterek çalışacak ve karara aykırı davranışlara kesinlikle izin verilmeyecek. Ancak yol boyu araç parkının ücretsiz olmasının, herkesin, her yere süresiz olarak aracını park edeceği anlamına gelmediğini hatırlatmakta yarar var. Ücretsiz parkın sadece Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından işaretle ayrılan yol kenarlarında ve belirtilen sürelerde olacağı hususuna dikkat edilmeli. Belediye tarafından belirlenen yerler ve kurallar çerçevesinde yapılan parklar dışındaki trafiğe aykırı araç parkına trafik ekipleri müdahale edecekler. Sürücülerimizin mağdur olmaması için bu düzenlemelere uygun hareket etmeleri gerekiyor."
 
DEĞNEKÇİLERİ ŞİKAYET EDİN
 
Ankara Valiliği, değnekçilerin 155 Polis İmdat, 153 Alo Zabıta ve valiliğin internet sitesindeki iletişim bölümüne bildirilmesini istedi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Mehmet OLGUN

Metropol planı devreye sokuldu. Araç kundaklama, kahvehane tarama ve insanları huzursuz edecek herşeyi yapmaya çalışacaklar. Milletin uyanık olması ve şüpheli kişi ve durumları emniyet güçlerine bildirmesi şart.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş