DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

İSTANBUL

20:12:00

İftar vakti

BURSA

20:10

04:11
20:10
SAHUR
İFTAR

ANKARA

19:55

03:57
19:55
SAHUR
İFTAR

SİVAS

19:38

03:41
19:38
SAHUR
İFTAR

ERZURUM

19:21

03:24
19:21
SAHUR
İFTAR

HAKKARİ

19:06

03:24
19:06
SAHUR
İFTAR

İSTANBUL

20:12:00

İftar vakti

ANKARA

19:55

03:57
SAHUR
19:55
İFTAR

ERZURUM

19:21

03:24
SAHUR
19:21
İFTAR

Akşam: Gülen'den 'HDP'ye oy verin' talimatı

Fethullah Gülen'in cemaate gönderdiği şifreli talimatla 'HDP'ye oy verin' dediği iddia edildi...

04.09.2015 04:01:01

Fethullah Gülen'in 7 Haziran seçimleri öncesi gönderdiği şifreli bilgilerle 'HDP'ye oy verin' talimatında bulunduğu iddia edildi. Baskınlarda ele geçirilen CD'lerde karapara akışının nasıl sağlandığı ortaya çıkarıldı.

Akşam Gazetesi'nin haberine göre; İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, "Fethullah Gülen terör örgütü" yapılanmasının Kadıköy, Üsküdar ve Acıbadem eyaletinin sorumlusu mütevelli heyetinin toplantısına ani baskın düzenledi.

Bilişim şirketine yapılan ani baskında, şirket görevlilerinin kapıyı açmaması üzerine polis binaya camdan girdi. İstanbul'u sözde eyaletlere bölen 'paralel yapı'ya yönelik yapılan baskında ele geçirilen bir CD ise Gülen'in gerçek yüzünü ortaya çıkardı.

Mütevelli heyeti toplantı öncesinde ABD'den gönderilen Fethullah Gülen'e ait konuşma CD'sini sorumlu imamın izlediği ve deşifre ettiği şifreli talimatları, alt gruplara (müritlerine ve esnaflara) ilettiği öğrenildi. 

ŞİFRELİ CD İLE TALİMAT

Fetullah Gülen'in talimatları arasında 7 Haziran genel seçimlerinde AK Parti'nin 'bölgede' güçlü olan rakiplerine oy verilmesi talimatının yer aldığı ortaya çıktı. Talimata göre müritlerden, Doğu illerinde HDP'ye, batıda CHP'ye Orta Anadolu'da da MHP'ye oy vermeleri istendiği belirtiliyor.

GÜNDEM KURBAN PARALARI

Polisin ani baskınıyla neye uğradığına şaşıran mütevelli heyeti, gündem maddesinin yazıldığı bir kağıdı yırtarak imha etmeye çalıştı. Polis, heyetin hazırladığı gündem maddesinin yer aldığı ve üzerinde kurban için toplanacak paralar ve Ukrayna'ya gönderilmesi planlanan yardımların tartışıldığı kağıt parçalarını tek tek birleştirdi.

İŞTE KARAPARA TRAFİĞİ

İnternet üzerinden, isim tescil ve hosting hizmeti sağlayan şirketin, 350 bin aktif müşterisinin bulunduğu, sistem gereği bu müşterilere ait tüm mail şifrelerine kolayca ulaşılabildiği ortaya çıktı. Mali polis, şirketteki tüm bilgisayarların imaj kayıtlarını alarak inceleme başlattı. Şirketten hizmet satın alan kişilere Türkiye ve Kıbrıs'a ait hesap bilgilerine yönlendirildiği ancak Kıbrıs fiyatının düşük tutularak müşterilerin buralara para yatırmaları sağlandığı belirlendi. Öte yandan, gözaltına alınan şüphelilerin, sorguları sırasında birbirleriyle 'ifade verme' tartışması yaşandığı belirtildi. Zanlılardan biri diğer şahısların avukatlığını üstlenmeye çalışınca tartışma çıktı.

HER EYALETE BİR ÜLKE BAĞLAMIŞLAR

Fethullah Gülen yapılanmasının İstanbul'u parça parça eyaletlere böldüğü ve her eyalete de yabancı bir ülke bağlayarak o ülkelere para akışı sağladığı öğrenildi. Kadıköy, Üsküdar ve Acıbadem 'eyalet'lerinin daha önce Tunus'a para topladığı belirlenirken daha sonra paraların iç savaş nedeniyle zora giren Ukrayna'ya gönderildiği ortaya çıktı. 

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Fuat Can

Eğer haber doğru ise şunu soralım; Üç dört yıl önce, Fethullahçı kimliğinden ötürü, PKK tarafından katledilen Hakkarili imam Aziz Tan'ın hatırasına böyle bir saygısızlığı yapan zihniyet, nasılbir zihniyettir! Kendi insanını, kendi adamını katledenleri, kalk taltif et!Demek ki, küresel istikbar ve küfür ordusu seni, Müslüman halkın imhası için elinde tutuyor!

Görüş Bildir Bizimle Paylaş
İHH Ramazan