DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

İSTANBUL

20:18:00

İftar vakti

BURSA

20:15

04:03
20:15
SAHUR
İFTAR

ANKARA

19:59

03:49
19:59
SAHUR
İFTAR

SİVAS

19:42

03:34
19:42
SAHUR
İFTAR

ERZURUM

19:26

03:16
19:26
SAHUR
İFTAR

HAKKARİ

19:11

03:17
19:11
SAHUR
İFTAR

İSTANBUL

20:18:00

İftar vakti

ANKARA

19:59

03:49
SAHUR
19:59
İFTAR

ERZURUM

19:26

03:16
SAHUR
19:26
İFTAR

AK Partili Külünk'ten Gül'e sert sözler

7 Haziran seçimleri öncesinde 11.Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Fetih Şöleni'ne katılmamasıyla başlayan tartışmaların ardından AK Partili isimlerden Gül'e sert eleştiriler gelmeye başladı. İşte Akşam'ın çok konuşulacak manşeti:

16.06.2015 02:59:02

11'inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün danışmanlığını yapan Ahmet Sever'in “Abdullah Gül ile 12 yıl” isimli kitabında yer alan ifadelere AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk sert tepki gösterdi. AKŞAM'a konuşan Külünk, "Bu kitap Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı yalnızlaştırma operasyonuna zemin hazırlıyor” dedi.

ABDULLAH GÜL'E MİTHAT PAŞA BENZETMESİ

Abdullah Gül'e yönelik oldukça sert eleştirilerde bulunan Metin Külünk, Recep Tayyip Erdoğan'ın da Mustafa Kemal gibi köşeye sıkıştırılmak istendiğini öne sürdü. "Sayın Gül bu kitaptaki düşüncelerde benim bakış açım budur. Bu süreçte yayımlanmasına ben de iştirak etmiyorum der bizim vicdanımız rahatlatır. Değilse biz bu sormak mecburiyetindeyiz.”  ifadelerini kullanan AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, Şamil Tayyar'ın Sever'in kitabıyla ilgili yaptığı "el bombası" benzetmesinin hemen ardından Abdullah Gül'ü Mithat Paşa'ya benzetti.

Osmanlı Sultanı II.Abdulhamid'in sadrazamlığı görevini yürüten Mithat Paşa ile Abdullah Gül'ü kıyaslayan Metin Külünk, Abdullah Gül'ün uluslararası çevrelerin sözcüsü gibi konuştuğunu öne sürdü.

Abdullah Gül'e "Yerini belli et" sözleriyle seslenen Metin Külünk, Abdullah Gül'ün şüphe uyandıracak her şeyi yaptığını savundu. Külünk'e göre Gül, Sultan Abdulaziz'e yapılan darbenin bir benzerinin bir parçası olabilir.

İŞTE AKŞAM'IN MANŞETİ

aksamlar

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

salih kalkan

kim erdoğancı değilse o haindir düşüncesi saçma sapan düşüncedir. eleştiri kültürü ve farklılık biatçıların işine gelmez. itaatçılar kayıtsız şartsız şakşakçılık ister çünkü. siz siz olun hep şakşakçılarla yola düzülün. ama herkes itaatçı değildir. Gül niye kötü. başbakanlığı verdi ondan mı? Erdoğan'ı başbakan yapan chp li baykal değil miydi? yolu o açtı. başbakanlığı bıraktı dışişleri bakanı oldu dahaq ne yapsın.

bahadir1102

Avanak Avni nin yorumu tam ismini yansıtıyor. Dışardan birisi demoklesin kilicı gibi sürekli başında sallanacak, birilerinin trova atı gibi sürekli içini kurcalayacak sen de onun bileceği iş deyip susacaksın, eylemi? Ülke böyle yönetilmez beyler hizaya geleceksiniz.

rahat batanlar diyarı

Bence bu ülkede yaşayanların çoğuna artık rahat batmaya başladı. Özellikle her zamanki gibi ağalara, paşalara, beylere, zenginlere ... Aklımızı başımıza almazsak aldıranlar çok acı bir şekilde (Allah korusun) buna sebep olabilirler! Şöyle çevrenize bir bakın. Çoğunda ne dirlik kaldı, ne birlik kalmış. Güney İran hariç tamamen karışık durumda, batıda Yunanistanın hali içler acısı. Kuzeyde Rusya ve NATO karışıklığı hızlanmış durumda. Rabbim bu günlerimizi arattırmasın inşallah. Kendimize gelelim millet!!!

kteoman

Liyakat madalyası olan herkes Sayın Erdoğan'a karşı siperlerinden çıkıyorlar.

avni avanakdeğil

Reisci ve reis avukatlığıyla bir yere gelen veya yerini sağlamlaştıranlardan bir de bu adamdır. Ne yani Gül e yapılan onca haksızlığa ve arsızlığa biri çıkmış yeter be demiş se niye gocunuyosun külünk efendi...

Görüş Bildir Bizimle Paylaş
İHH Ramazan