DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

AK Parti seçim otobüsüne yapılan taşlı saldırı

AK Parti seçim otobüsüne yapılan taşlı saldırı

29.05.2015 18:52:35
AK Parti Ankara 1. Bölge milletvekili adayı Murat Alparslan, Tuzluçayır'da seçim otobüsüne taşlı saldırıyla ilgili, "Bu işe kefenimizi giyerek yola çıktık' diyen kurucu bir genel başkanın yolundan gidiyoruz. O sebeple bize bu tür sataşmalarının, birtakım farklı eylemlerinin hiçbir şekilde azmimize, heyecanımıza, gayretimize en ufak etkisi, menfi tesiri olmaz, bilakis daha heyecanla, daha birlik, beraberlik içinde, daha fazla enerji ve coşkuyla kampanyamızı tamamına erdiririz" dedi.

Mamak İlçe Başkanlığı önüne çekilen seçim otobüsünü inceleyen Alparslan, AA muhabirine, seçim kampanyasının başladığı günden beri her gün farklı ilçede çalışma yapıldığını ifade ederek, bugün de Mamak'ta çalıştıklarını söyledi.

Alparslan, şunları anlattı:

"Anonslu araçlarımızla kampanya yapıyoruz. O kampanyayı yaparken özellikle CHP ve HDP'lilerin yoğun olduğu Mamak Tuzluçayır'a otobüsümüz girdiğinde muhtemelen bilinçli şekilde çünkü otobüsün önünde bir araç duruyor, trafiği kilitliyor. Araç ilerleyemez haldeyken sağdan, soldan çıkan 30, belki daha fazla kişilik grup, kaldırım taşlarıyla, daha önce hazırladıkları birtakım maddelerle, 'otobüste kim var, kim yok' demeden, camlarına saldırıp ciddi şekilde zarar vermek için tekmeliyorlar.

Bir şekilde camlarına ve şoförümüze zarar vermek için taşlarla saldırıyorlar. Uzun süre bu mücadele devam ediyor. Daha sonra omzundan ve kolundan yaralanan şoförümüz bir fırsatını bularak aralarından çıkıyor."

- "HDP'nin demokrat beyanlarda bulunuyor olmasının kıymetiharbiyesi yok"

Saldırıya üzüldüklerini vurgulayan Alparslan, bayram havasında, şölen coşkusuyla yapmayı düşündükleri kampanyanın şiddetle karşılık gördüğünü kaydetti.

Alparslan, diğer siyasi partilerin seçimin aleyhlerine sonuçlanacağını gördükleri için farklı stratejiyle alanı, toplumu ve kamuoyunu gerdiğini, şiddet uygulayarak huzursuzluk çıkarma ve sandık sonuçlarını şimdiden tartışmaya açma gayretinde olduklarını savundu.

"Özellikle HDP'nin, kendisine mikrofon uzatıldığında demokrasi havarisi kesilmesi, barış güvercini gibi çok demokrat beyanlarda bulunuyor olmasının kıymetiharbiyesi yok" diyen Alparslan, şunları söyledi:

"Öncelikle nasıl Doğu'da, Güneydoğu'da silahı, terörle arasında açık ve net mesafe bırakmadıysa, hala bukalemun siyasetle orada başka, burada başka, söylemi, eylemi başka siyaset yapıyorsa, işte bugün de gücünün yetebileceğini hissettiği anda, fırsatını bulduğunda içindeki şiddeti, kini bir şekilde kusmak suretiyle bu saldırıyı yapmıştır.

Bunların sandığa, millet iradesine, demokratik nezakete ve kültüre hiçbir saygıları yoktur. Bir şekilde içlerindeki kini, nefreti, düşmanlığı, şiddeti her fırsatta bu şekilde yansıtmak durumundalar, onun gayreti içindeler. Toplumu germek, huzursuzluk, kaos çıkarmak, bir şekilde ötekileştirmek, bu sisli havadan da siyaseten medet ummak niyetindeler."

Alparslan, milletin neyin ne olduğunu gördüğüne dikkati çekerek, "Bu işe kefenimizi giyerek yola çıktık' diyen kurucu bir genel başkanın yolundan gidiyoruz. O sebeple bize bu tür sataşmalarının, birtakım farklı eylemlerinin hiçbir şekilde azmimize, heyecanımıza, gayretimize en ufak etkisi, menfi tesiri olmaz, bilakis daha heyecanla, daha birlik, beraberlik içinde, daha fazla enerji ve coşkuyla kampanyamızı tamamına erdiririz" değerlendirmesinde bulundu.

Alparslan, otobüs şoförü hafif yaralanmasına rağmen, hadisenin daha büyük zarar gelmeden neticelenmesine sevindiklerini ancak "bu nezaketsizliğin, böyle bir üslubun, tahammülsüzlüğün, hoşgörüsüzlüğün" Ankara'da yaşanmasının, bu insanların fırsat bulduğunda nelere cüret edebileceklerinin bilinmesi açısından önemli olduğunu dile getirdi.

- Otobüs, yaşlı birinin yardımıyla uzaklaştı

Saldırı anını anlatan otobüs şoförü Faruk Erkmen de Tuzluçayır'da beyaz otomobilin önünde durduğunu, o sırada da yaklaşık 30 kişinin aracın etrafını sarıp kaldırım taşları ve demir çubuklarla saldırdığını belirtti.

Önünde duran otomobile korna çaldığını ancak aracın gitmediğini aktaran Erkmen, "Biz CHP'liyiz, biz HDP'liyiz, AK Parti'yi burada görmek istemiyoruz'. Bu şekilde bağrıştılar" ifadesini kullandı.

Erkmen, yaşlı kişinin otomobil sürücüsüne bağırıp yolu açmasını sağladığını belirterek, bu sayede uzaklaşarak AK Parti Mamak İlçe Başkanlığına geldiğini vurguladı.

Öte yandan, olay yeri inceleme ekipleri saldırıya uğrayan otobüsü inceledi.

AK Parti Ankara 1. Bölge milletvekili adayı Murat Alparslan'ın seçim otobüsü, Mamak Tuzluçayır semtindeki kavşakta otomobille önü kesilerek durdurulmuş, 25-30 kişilik grubun taşlı saldırısında aracın camları kırılmış, şoför Faruk Erkmen hafif yaralanmıştı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

ali can

Allah yar ve yardımcınız olsun. Siz dik durdukca müslüman vatan evlatları sayıları azda olsa hep yanınızda olacaktır.İçerideki ve dışarıdaki hainler sizi birlikte gördükçe kuduruyorlar.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş