DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

AK Parti'nin Yalova mitingi

AK Parti'nin Yalova mitingi

7 Yıl Önce
2015-06-03 22:55:39
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Yurtdışındaki gazeteler, uluslararası birtakım lobiler çağrı yapıyor 'HDP'ye destek verin' diye. Çünkü CHP'den umutları yok, MHP'den umutları yok. Varsa yoksa 'HDP, cici çocuk'. Peki Türkiye'yi bunlara bırakır mıyız? Onlar ne derse desin 7 Haziran'da milletin dediği olacak" dedi.

Davutoğlu, partisinin Yalova Cumhuriyet Meydanı'ndaki mitinginde halka hitap etti.

Yurtdışına çıkan 12-25 arasındaki gençlere THY biletlerinin yüzde 30 indirimli olduğunu belirten Davutoğlu, ilk oyu kullanacak gençlere seslenerek, gelecek için AK Parti'ye oy vermelerini istedi.

Davutoğlu, seçim meydanlarında kendisini en çok memnun eden şeylerden birinin gençlerin meydanları doldurması olduğunu dile getirdi.

Kendilerine dua eden yaşlılar gördüğünü belirten Davutoğlu, "İstanbul'da Sancaktepe'de bir amca ellerini açmış beni dinlerken semaya kaldırmış ellerini dua ediyordu, en az 80-85 yaşında ve saatlerce bizi beklemişti. Gözlerim yaşardı, selam verdim. Dedim ki; bu amcamın hakkını helal etmesi için, burada bize yaptığı dualar için 24 saat uyumasak yeridir, geceyi gündüzü bilmeden koştursak yeridir" diye konuştu.

Göreve geldiklerinde 65 yaşın üstündekilere 25 lira aylık verildiğini, şimdi bu rakamın 200 liraya yükseltildiğini anlatan Davutoğlu, engellilere 417 lira verildiğini aktardı.

Davutoğlu, "Bütün emeklilerimize de buradan söz veriyorum, verdiğimiz seyyanen zam 100 lira inşallah Temmuz'da, yılda bu bin 200 lira demek. Yani bir buçuk maaş. Ama inşallah daha da durumlarını iyileştirecek her adımı atacağız" dedi.

Şimdiden hükümet programını yazmaya başladıklarını belirten Davutoğlu, "Çünkü sizlere güveniyoruz. Böyle geceleyin bizi bekleyen Yalovalılar varken, gece 12'de miting yapan İstanbullular varken bizim sırtımız yere gelir mi?" ifadesini kullandı.

Dev Türkiye'yi uyandırdıklarını dile getiren Davutoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Onun için çekiniyorlar. Bakın öyle bir dev ki Yalova'ya gelememişti devlet depremde ama Haiti depremi olduğunda oraya inen ilk uçak Türk Hava Yolları uçağıydı. Nepal'de olduğunda ilk inen uçak Türk Hava Yolları uçağıydı. Filipinler'e ilk inen uçak Türk Hava Yolları uçağıydı. Artık kudret eli de şefkat eli de güçlü bir Türkiye var. Bu ülkenin vatandaşı olmaktan memnun musunuz? Peki 7 Haziran'da Türkiye'yi tekrar 1990'lı yılların kaos, kriz, koalisyonlar dönemine götürmek isteyenlere ders verecek miyiz, tuzaklarını bozacak mıyız, onların ağababalarına, yurt dışındaki ağababalarına 'Haddinizi bilin, Türkiye'de kimin yöneteceğini millet tayin eder' diyecek miyiz? Şimdi yurt dışındaki gazeteler, uluslararası birtakım lobiler çağrı yapıyor 'HDP'ye destek verin' diye. Çünkü CHP'den umutları yok, MHP'den umutları yok. Varsa yoksa 'HDP, cici çocuk'. Peki Türkiye'yi bunlara bırakır mıyız? Onlar ne derse desin 7 Haziran'da milletin dediği olacak."

- "Birbirimizden güç alıyoruz"

Meydandaki kalabalığa "Sizi çok beklettik, çok yorduk ama maşallah yorgunluk emaresi yok sizde" diye seslenen Davutoğlu, kendisinin 8 miting yapıp geldiği halde, Yalovalıların da 3 saat beklediği halde yorulmadığını çünkü birbirlerinden enerji aldıklarını, birbirlerine güç verdiklerini söyledi.

Halkla yürekten yüreğe, gönülden gönüle konuştuklarını ifade eden Davutoğlu, "Gönülden gönüle konuşanlara engel olabilirler mi, durdurabilirler mi? İşte biz milletle konuşur, milletle yürürüz, milletle güçlü Türkiye'yi, yeni Türkiye'yi inşa ederiz" değerlendirmesinde bulundu.

Ahmet Davutoğlu, yarın Edirne ve Kırklareli'nde daha sonra Kahramanmaraş, Kilis ve Gaziantep'te, genel seçimden önceki son gün de Antalya ve Konya'da olacaklarını ve böylelikle 81 ili tamamlayacaklarını belirtti.

Gideceği illere Yalovalılardan selam götüreceğini belirten Davutoğlu, şehirden 2 milletvekili çıkarmak için söz istedi.

Daha sonra alandakiler, Davutoğlu'nun ardından "Bir olmaya, iri olmaya, diri olmaya, milli iradeyi, milli birliği ve insan onurunu korumaya her gönüle girmeye, her haneye bereket getirmeye, kudretli ve şefkatli yeni Türkiye'yi kurmak için gece gündüz çalışmaya, Allah, tarih ve millet önünde söz veririz" ifadelerini tekrarladı.

Yalovalılardan yeni Türkiye, kudretli Türkiye, şefkatli Türkiye için söz isteyen Davutoğlu, "Yalova söz verdi mi biz noter sormayız. Söz Yalova'nın onurudur. Bizim de başımızın üzerindedir. Allah Yalova'yı ve Türkiyemizi aziz eylesin" dedi.

- Notlar

Başbakan Davutoğlu, mitingin yapıldığı Cumhuriyet Meydanı'na parti otobüsüyle geldi. Burada vatandaşların sevgi gösterileriyle karşılanan Davutoğlu, platformdan vatandaşları selamladı, karanfil dağıttı.

Davutoğlu'nun konuşması sık sık "Dik dur eğilme, Yalova seninle", Yalova seninle gurur duyuyor" sloganlarıyla kesildi.

Türk bayrakları ve parti flamalarıyla süslenen miting alanında "Yeni Türkiye yolunda ikinci yarı başlıyor", "Birlikte daha güçlü", "Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet", Türkiye'nin kararı büyümenin devamı", "Dik dur eğilme, Yalova seninle", "Biz birlikte Türkiye'yiz", "Beraber yürüdük biz bu yollarda, beraber yürüdük yağan yağmurda, şimdi dinlediğim tüm şarkılarda, bana her şey sizi hatırlatıyor, bana her şey Yalova'yı hatırlatıyor", "Yeni büyük güç Türkiye" pankartları yer aldı. Meydandaki binalara, dev boyutta Türk bayrakları ve Davutoğlu'nun resimleri asıldı.

Ellerindeki Türk bayrakları ve AK Parti flamalarıyla alanı dolduranlar, Başbakan Davutoğlu'nu cep telefonlarının ışıklarını yakarak karşıladı. Davutoğlu'nun konuşması çevredeki binalardan da izlendi.

AK Parti'nin seçim kampanyası kapsamında hazırlanan şarkıların da seslendirildiği mitinge, Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Muş, AK Parti Yalova Milletvekili Temel Coşkun ve milletvekili adayları katıldı.

(Bitti)

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

tuz ruhu

Maden kazasında ölen ailelerede bir iftar verilseydi ve acılarını paylaşmak adına bayram haşlıkları verilseydi pek ŞIK olmazmıydı?Birşeyler yapılırken pragmatik düşünceyle değilde GÖNÜL lere dokunmak için yapılsa ne iyi olurdu.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş