DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

AK Parti'nin İstanbul'daki ilçe mitingleri

AK Parti'nin İstanbul'daki ilçe mitingleri

7 Yıl Önce
2015-06-02 19:20:03
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, muhalefeti eleştirerek, "Şimdi Bahçeli sağda solda konuşuyor. Bizi hesaba çekecekmiş. Yahu millet seni hesaba çekmiş, hesabını da kesmiş, iktidardan etmiş. Madem yüreğin vardı, madem yiğittin. Niye bıraktın gittin iktidarı? Ama onun bıraktığı enkazı biz kaldırdık" dedi.

AK Parti'nin İstanbul'daki ilçe mitingleri kapsamında Arnavutköy'de halka seslenen Davutoğlu, muhalefetin Cumhurbaşkanlığı seçiminde kökleri olmadığı için çatı aday bulduğunu, kendilerinin ise milletin kökünden gelen Recep Tayyip Erdoğan'ı aday gösterdiklerini anlattı.

Davutoğlu, milletle birlikte yürüyenleri milletin yalnız bırakmayacağını ifade ederek, "Bilmedikleri, almadıkları bu. Eğer al bayrak davası varsa, al bayrağı Hakkari'de, Edirne'de, Kerkük'te, Saraybosna'da, Filistin'de, Somali'de, Arakan'da, Orhun Anıtları'nda da dalgalandıran kim? 2002'de Türkiye hasta adam diye anılıyordu. Bırakın başkalarına deva bulmayı, kendisine deva bulamayan bir ülke durumundaydı. IMF'den 3,5 kuruş borç alabilmek için kapıda bekliyorduk. Bu bize yakışır mıydı? Şimdi Bahçeli sağda solda konuşuyor. Bizi hesaba çekecekmiş. Yahu millet seni hesaba çekmiş, hesabını da kesmiş, iktidardan etmiş. Madem yüreğin vardı, madem yiğittin. Niye bıraktın gittin iktidarı? Ama onun bıraktığı enkazı biz kaldırdık" diye konuştu.

Sakarya'da, depremin enkazını kaldırdıklarını, Van'da da depremin ardından 17 bin konut yaptıklarını dile getiren Davutoğlu, 2002'de başkalarından borç isteyen Türkiye'nin şimdi mazlumlara yardım ettiğini söyledi.

Kendi piyade tüfeğini yapamayan Türkiye'nin şimdi uçağını, tankını, uzay ajansını, yerli otomobilini, savaş uçağını yaptığını vurgulayan Davutoğlu'nun, "O zaman söyleme vakti, onlar konuşur" sözlerini kalabalık da "AK Parti yapar" diye tamamladı.

Davutoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 2035 vadeli mega proje peşinde olduğunu, kendilerinin ise 2019 vadesiyle konuştuklarını belirterek, "O bilmez. Öğretmek lazım hesabı. Aday oldu oy kullanacağı sandığı bulamadı. Kağıthane'ye 'kağıttepe' dedi. Arnavutköy'e gelse 'Boşnakköy veya Çerkezköy' der. Hiç buraya geldi mi? Sizinle diz dize oturdu mu? Nereden anlayacak sizin derdinizi. Bilmez ki" ifadelerini kullandı.

- İstanbul'un mega projeleri

İstanbul'daki 3. havalimanı, 3 köprü gibi büyük projeleri hatırlatarak, bunların Arnavutköy'ün yakınlarında olduğunu ve bu büyük projelerden en fazla buranın istifade edeceğini dile getirdi.

Kalabalığın "Kıskananlar çatlasın" sözlerine Davutoğlu, "Çatlıyorlar zaten" diye karşılık verdi.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, Kılıçdaroğlu'nun Kars'a gittiğini belirterek, şöyle devam etti:

"Nasrettin Hoca görse, 'Evladım sen beni hiç okumadın, duymadın mı' diye kulağını çekerdi. Gitmiş Kars'a 'et ve balık kurumunu, et ve süt kurumu yapacağım' diyor. Yıllar önce AK Parti yapmış zaten. Haberi yok. İş-Kur'la ilgili vaatlerini biz yapmışız. Rüyada yaşıyor, hala kendini genel müdür zannediyor. O hayalleriyle uğraşsın, biz gerçeğe bakalım. Dünyanın en uzun kuleli asma köprüsünü, Yavuz Sultan Selim Köprüsünü kim yapıyor? Kuzey Marmara Otoyolu buradan, Arnavutköy'den, bu hat üzerinden oraya bağlanacak. Kim yapıyor? Arnavutköy'ün yakınında çılgın projemiz Kanal İstanbul'u kim yapıyor? İki boğaz köprüsü arasında 3 katlı tünel yapıyoruz. Fatih Sultan Mehmet gemileri karadan yürütüp Haliç'e indirmişti. Biz şimdi treni Boğaziçi'nin altından Avrupa'dan Asya'ya geçiriyoruz. Biz Fatih Sultan Mehmet Han'ın torunlarıyız. Şimdi buradan muhalefete söylüyoruz. 'Bizim gücümüzün eriştiği yere, sizin hayaliniz yetişmez. Hiç bizimle yarışmayın. Biz dünyayla yarışıyoruz. İşte Avrasya tüneli. 2002'de Türkiye'de kimse hayal edebilir miydi?"

Milletle yürüdüklerini vurgulayan Davutoğlu, artık namerde muhtaç olmayan Türk Silahlı Kuvvetleri olduğunu belirtti.

Türkiye'nin bu yükselişini durdurmanın hesabının yapıldığını dile getiren Davutoğlu, "Türkiye'nin bu yükselişini engellemek için yurtdışındaki ağa babaları bunlara dedi ki, 'Tek tek gücünüz yetmiyor AK Parti'ye, birleşin öyle gelin.' Bakıyorsunuz, hiç birbirlerine konuşmuyorlar, hepsi bize saldırıyorlar. Biz ne diyoruz. 3 değil, 33 olsanız ne yazar, 6 değil, 66 olsanız ne yazar. Biz milletten, Allah'tan gücümüzü almışız. Bizi durdurabilirler mi? Bizi bir an bile sendeletebilirler mi?" diye konuştu.

Davutoğlu, Arnavutköy'un ulaşımın kavşak merkezlerinden olmasını istediklerini dile getirerek, metro hattının Arnavutköy'den geçeceğini, ilçenin İstanbul'un bütün büyük projelerinin merkezi olacağını kaydetti.

Başbakan Davutoğlu'nun "Türkiye'nin muhteşem kalkınmasının önüne engel olmak isteyenlere, 'Siz ne yapsanız yapın, ne tuzak kurarsanız kurun, biz bu yolda kararlıyız' diyecek misiniz? Milli birliğimize destek verecek misiniz? Demokrasiye, özgürlüklere, Türkiye'yi küresel güç yapma idealine destek verecek misiniz? Arnavutköy'de yüzde 70-75'i bulur muyuz? Şunlara bir ders verir miyiz? 3 tanesini, MHP, CHP ve HDP, 3 tane de illegal örgüt, Pensilvanya, Kandil ve DHKP/C. Hepsini paketleyip tarihe gömer miyiz? Arkasındaki lobilere 'Burası Türkiye'dir, sizin hesabınıza gelmez der miyiz?" sözlerine kalabalık "Evet" diye karşılık verdi.

- Notlar

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun halka seslendiği Arnavutköy Merkez Camisi Meydanı'nın farklı bölgelerine Türk bayrağı ve AK Parti flamaları asıldı. Alana sığmayan bazı vatandaşlar, mitingi caminin pencerelerinden takip etti.

Başbakan Davutoğlu'na Arnavutköy mitinginde AK Parti genel başkan yardımcıları Mustafa Şentop, Mehmet Muş, Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, AK Parti İl Başkanı Selim Temurci eşlik etti.

Konuşmanın ardından Davutoğlu ve eşi Sare Davutoğlu vatandaşlara karanfil attı. Davutoğlu, seçim otobüsünden inerek alandaki vatandaşlarla tokalaştı.

(Bitti)

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Zaza

E vallahi ben de dindar bir Kurdüm ve bu hudapardan nefret ediyorum. Bunlarin islamiyetle hicbir baglantisi olmadigina inaniyorum. Cunku bunlar gecmiste binlerce alim oldurduler. Musluman kürd alimmedrese alimlerini hem de. Bugun Kürtlerin dil kultur kimlik talepleriyle ilgili tek bir istekleri yok. Sonuna kadar mhp ve devletle ayni gorusteler. Peki bunlarin musluman ve Kürt olduklarina dair onlari savunanlardan tek bir kanit gostermelrini istesek ne diyecekler.

SON VİDEOLAR

Görüş Bildir Bizimle Paylaş