DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

AK Parti Manisa Milletvekili Berber:

AK Parti Manisa Milletvekili Berber:

7 Yıl Önce
2015-05-29 16:00:39
TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı ve AK Parti Manisa Milletvekili Recai Berber, Manisa'da 6 bin konutluk proje için düğmeye basıldığını belirterek, "Cumhurbaşkanı onayladı, Manisa'ya yeni bir şehir kuruluyor, haftaya talep toplamaya başlıyoruz" dedi.

"2023 Yolunda Vizyon Sahibi ve Öncü Manisa" konulu bir toplantıda konuşan Berber, Manisa'da 6 bin konutluk yeni bir şehrin kurulması için düğmeye basıldığını açıkladı.

Bakanlar Kurulu Kararı'nın dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylandığını ifade eden Berber, "Hafta sonu ya da en geç pazartesi günü talep toplamaya başlıyoruz. Manisa'ya altyapısı tamamlanmış yeni uydu kentler ve şehirler kurmak zorunlu oldu. Proje kapsamında ilk etapta 3 bin konut inşa edilecek. Burada bina yıkıp, inşa etmenin ötesine geçilecek. Altyapısı sorunsuz işleyen, okulu, camisi, yaşam ve sosyal alanları olan yepyeni bir şehir yükselecek" diye konuştu.

Manisa'ya 6 yıldır toplu konut yapılmadığını anlatan Recai Berber, şu bilgileri verdi:

"Yunusemre ve Şehzadeler Belediye Başkanlarımla gerekli projeleri hazırladık. Yeni uydu kentler, yepyeni şehirler kurmamız lazım. Klasik anlamda toplu konutların devri bitti. Artık altyapısıyla, her şeyiyle birlikte yaşanacak şehirler kurmak gerekiyor. Manisa'da bunu gerçekleştiriyoruz. İhale sürecine geldik. Bu hafta sonu ya da en geç önümüzdeki hafta başında talep toplamaya başlıyoruz. İnsanları gecekondulara mahkum etmeden, herkesin memnun olacağı bu projeyi hayata geçiriyoruz. Toplamda 6 bin konuttan oluşacak. Bu bölgede mahrumiyet yaşayan insanlarımızdan, yatırımcılara kadar herkes kazanacak."

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş