SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFADÜNYAGÜNDEMPOLİTİKAEKONOMİÇEVİRİGEZİSPORSAĞLIKTEKNOLOJİKÜLTÜRYAŞAMEMLAKFOTOVİDEOEN

Ak Parti Kadın Kolları Başkanı: Laiklik ülke için teminat

Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Selva Çam, “Laiklik ülke için teminat. Bunda hiçbir çekince yok” diye konuştu.

Ak Parti Kadın Kolları Başkanı: Laiklik ülke için teminat
18.9.2016 19:14:08

Hürriyet'in haberine göre Ak Parti yönetimi, görevden almalar ve kamudan ihraçlar nedeniyle geniş toplum kesimlerini etkileyen ‘FETÖ' operasyonlarında 'ikincil zararların' azaltılması amacıyla yeni projeleri gündemine aldı.

AKP Kadın Kolları Başkanlığı, aileleri ‘FETÖ' kapsamında cezaevinde olan çocukların okullarda ve toplumda dışlanmaması, rehabilitasyonlarını da içeren uygulamalara veri oluşturmak üzere bayram tatilinden sonra bir dizi çalıştay ve konferans düzenleyecek.

İlk çalıştayda, özellikle çocukları temel alarak 15 Temmuz sonrası yapılması gereken rehabilitasyonları ele alacaklarını belirten AK Parti Kadın Kolları Başkanı Çam, çalıştaya akademisyenler, ilgili bakanlıkların bürokratları başta olmak üzere psikologlar, sosyologlar, ilahiyatçılar ve okul müdürlerinin davet edileceğini söyledi.

İşte o açıklama:

Özellikle çocuklar darbe girişiminden çok olumsuz etkilendiler. Biz o gece TBMM'de bombaların altındaydık, kızım bütün gece biz ölürsek ne yapacağını düşünmüş. Şimdi benim çocuğum, başka bir çocuğa ‘Anneme-babama bomba atanlar bunlardı' diye bakmamalı. Bu anlamda tüm çocuklarımızın rehabilitasyonu önemliGeldiğimiz noktada bu toplumsal uzlaşma çok kıymetli. Laiklik ülke için teminat. Bunda hiçbir çekince yok. AK Parti iktidarlarının başlangıcında herkes çok önyargılıydı. Sürekli biz bir şeyleri anlatmak zorunda kaldık. Bu süreçlerin artık çoktan geride kaldığını düşünüyorum. Hem inanç özgürlüğü olacak hem de herkes istediği gibi yaşayabilecek. Birbirimize güvenerek ülkemiz için en iyisini, en doğrusunu yapmaya çalışacağız.

GÜNÜN ÖZETİ

    YORUM YAZ

YORUMLAR

Ahmet / 18.9.2016 22:02:19
Maalesef AKP laik sistemin ömrünü uzatmak tam başka bir şey yapmıyor.
Ekoltürk / 18.9.2016 21:53:34
O laiklik senin basindaki örtünün düsmanidir.chp ihtidar oldugu gün o zulum tekerrür eder.ülkenin tek teminati islamdir.senin dedigin osmanliyi yikan Türkiyeyi süründüren,müslümanin imanini kalbinden söken,batil bir uydurmasyondur.bak bakalim batida laiklik varmi?bu cok afaki bir demec.can sikan, hele bir müslüman bayana yakismayan.
Foto Galeriler Videolar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR