AK Parti Grup Başkanvekili Ünal:

AK Parti Grup Başkanvekili Ünal:

26.05.2015 19:16:06
AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, "Biz 27 milyar dolardan aldığımız Merkez Bankasının döviz rezervini, 129 milyara çıkardık. Devletin hazinesini doldurduk. Şimdi diyorlar ki 'gelelim orayı yağmalayalım.' Biz de diyoruz ki 2023'e kadar biz bu ülkenin her kuruşunu planladık. Çünkü biz bu ülkeyi babalarımızdan miras almadık, çocuklarımızdan emanet aldık" dedi.

Ünal, partisinin Çumra ve Karapınar ilçe teşkilatlarınca düzenlenen mitinglerde yaptığı konuşmada, 2002'den önce Türkiye'nin adeta uçuruma sürüklendiğini söyledi.

AK Parti iktidarından önce öğrencilerin ders kitabı bulamadığını, öğretmenlerin tebeşir alabilmek için öğrencilerden para topladığını anlatan Ünal, şimdi ise her sınıfta bilgisayar, projeksiyon cihazı ve birçok sınıfta akıllı tahta bulunduğuna işaret etti.

Partisi iktidara geldiğinde devletin bütçesinin yüzde 44'ünün faize gittiğini belirten Ünal, "Kalanıyla da devlet yatırım mı yapsın, personel maaşını mı ödesin? Devlet, personel maaşını ödeyemez, para basardı. Şu anda devlet bütçesinin sadece yüzde 11'i faize gidiyor. Bunu daha da aşağıya çekeceğiz" diye konuştu.

Ünal, AK Parti iktidara geldiğinde Türkiye'nin çok iyi duruma geldiğini ifade ederek, şunları kaydetti:

"Biz 27 milyar dolardan aldığımız Merkez Bankasının döviz rezervini, 129 milyara çıkardık. Devletin hazinesini doldurduk. Şimdi diyorlar ki 'gelelim orayı yağmalayalım.' Biz de diyoruz ki 2023'e kadar biz bu ülkenin her kuruşunu planladık. Çünkü biz bu ülkeyi babalarımızdan miras almadık, çocuklarımızdan emanet aldık. 2023'te gençlerimizin, çocuklarımızın yaşayacağı Türkiye'yi inşa etmek için planlarımızı yapıyoruz. Eskiden Türkiye iki gün sonrasını göremezdi. Memurlar maaşlarını aldığı zaman paralarını dövize çevirmek için döviz bürolarına giderlerdi. Neden? Çünkü Türk parası pul olmuştu. Ama şimdi paramız kıymetlendi. Hamdolsun Türkiye, bırakın iki gün sonrasını, 10 yıl sonrasını planlıyor. Türkiye 2023'ü, 2053'ü planlıyor."

Mitinglerin ardından Ünal, protokol üyeleriyle Çumra ve Karapınar devlet hastanelerinin açılışını gerçekleştirdi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

araştıran

mısır halkı sağ duyusunu kaybetmemesi gerekiyor. mısırın sabırlı insanları bu belayıda atlatacaklardır. seyyid kutub ve hasan elbennanın öğrencileri en güzel şekilde sabrediceklerdir.