Avrupa Ligi'nde 9. haftası, oynanan maçlarla tamamlandı. A Grubu'nda daha önce bir üst tura çıkmayı garantileyen Fenerbahçe, Sırp temsilcisi Kızılyıldız Telekom'u 79-61 yenerek son maçlar öncesi grubunu lider bitirmeyi garantiledi.
B Grubu'nda Top 16'ya kalmayı garantileyen Anadolu Efes, konuk ettiği İspanya'nın Laboral Kutxa takımını 95-86 yendi.
C Grubu'nda bu sezon yoluna ULEB Avrupa Kupası'nda devam edecek Pınar Karşıyaka, konuk ettiği Rusya temsilcisi Lokomotiv Kuban'a 88-78 mağlup olarak 7. yenilgisini aldı.
D Grubu'nda Daruşşafa Doğuş, Rus ekibi CSKA Moskova'ya deplasmanda 94-66 yenilerek üst tura çıkma umudunu son maça bıraktı.
Oynanan 9. hafta maçları sonucunda, A Grubu'nda Rusya'dan Khimki, B Grubu'nda Hırvatistan'dan Cedevita Zagreb ve C Grubu'nda Yunanistan'dan Panathinaikos takımları Top 16'ya çıkmayı garantiledi.
Gruplarda oynanan maçlarda alınan sonuçlar ve oluşan puan durumu şöyle:
A Grubu:
Bayern Münih-Real Madrid: 67-86
Strasbourg-Khimki: 69-78
Fenerbahçe-Kızılyıldız Telekom: 79-61
Takım | O | G | M | A | Y | Av. | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Fenerbahçe | 9 | 7 | 2 | 700 | 639 | 61 | 16 |
Khimki | 9 | 5 | 4 | 730 | 670 | 60 | 14 |
Real Madrid | 9 | 4 | 5 | 757 | 743 | 14 | 13 |
Bayern Münih | 9 | 4 | 5 | 687 | 695 | -8 | 13 |
Kızılyıldız Telekom | 9 | 4 | 5 | 681 | 737 | -56 | 13 |
Strasbourg | 9 | 3 | 6 | 646 | 717 | -71 | 12 |
B Grubu:
Anadolu Efes-Laboral Kutxa: 95-86
Limoges-Olympiakos: 67-76
Cedevita Zagreb-EA7 Emporio Armani: 82-85
Takım | O | G | M | A | Y | Av. | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Olympiakos | 9 | 8 | 1 | 693 | 611 | 82 | 17 |
Laboral Kutxa | 9 | 5 | 4 | 762 | 696 | 66 | 14 |
Anadolu Efes | 9 | 5 | 4 | 782 | 737 | 45 | 14 |
Cedevita Zagreb | 9 | 4 | 5 | 680 | 688 | -8 | 13 |
EA7 Emporio Armani | 9 | 3 | 6 | 668 | 720 | -52 | 12 |
Limoges | 9 | 2 | 7 | 621 | 754 | -133 | 11 |
C Grubu:
Pınar Karşıyaka-Lokomotiv Kuban: 78-88
Barcelona Lassa-Zalgiris Kaunas: 88-92
Panathinaikos-Stelmet Zielona: 82-51
Takım | O | G | M | A | Y | Av. | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Lokomotiv Kuban | 9 | 7 | 2 | 676 | 609 | 67 | 16 |
Barcelona Lassa | 9 | 6 | 3 | 748 | 669 | 79 | 15 |
Panathinaikos | 9 | 5 | 4 | 681 | 638 | 43 | 14 |
Zalgiris Kaunas | 9 | 5 | 4 | 625 | 656 | -31 | 14 |
Pınar Karşıyaka | 9 | 2 | 7 | 615 | 691 | -76 | 11 |
Stelmet Zielona | 9 | 2 | 7 | 583 | 665 | -82 | 11 |
D Grubu:
Maccabi FOX-Brose Baskets: 85-65
Dinamo Banco di Sardegna Sassari-Unicaja Malaga: 65-77
CSKA Moskova-Darüşşafaka Doğuş: 94-66
Takım | O | G | M | A | Y | Av. | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|
CSKA Moskova | 9 | 8 | 1 | 823 | 708 | 115 | 17 |
Unicaja Malaga | 9 | 7 | 2 | 685 | 631 | 54 | 16 |
Brose Baskets | 9 | 5 | 4 | 692 | 666 | 26 | 14 |
Darüşşafaka Doğuş | 9 | 4 | 5 | 638 | 670 | -32 | 13 |
Maccabi FOX | 9 | 3 | 6 | 680 | 726 | -46 | 12 |
Dinamo Banco di Sardegna Sassari | 9 | 0 | 9 | 636 | 753 | -117 | 9 |