DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Ahmet Türk: Dünya sahnesinde kimliksiz kaldık

Eski Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk, “Dünya sahnesinde kimliksiz kaldık ve bütün bu gelişmeler Kürtlerin bir statüye sahip olmamasını doğurdu” dedi

01.02.2020 15:31:38

Görevden alınarak yerine kayyum atanan eski Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk, Halkların Demokratik Partisi (HDP) Van İl Örgütü'nün düzenlediği programda konuştu.

"KANAAT ÖNDERLERİ SİLAHLANMAYA KARŞI HAREKETE GEÇMELİ"

Türk, Kürt halkının her şeyden önce birliğe ihtiyacı olduğunu söyleyen Türk, "Kanaat önderlerinin en küçük bir olayda müdahil olmaları gerekiyor. Sonuçta biz bir halkız. Geçmişten beri bir kin ve nefret içindeyiz. Bu nedenle gençler silahlara sarılıyor ve bu durumda olayların yaşanmasına neden oluyor. Kanaat önderlerinin gençlerin bu silahlanma olayına karşı uyarılar yapmasını istiyoruz. Bu olayın barışla sonuçlanması bizleri mutlu etti" dedi.

275226-1598360431

"MEZHEPÇİLİK ve AŞİRETÇİLİK HALKI KARŞI KARŞIYA GETİRİYOR"

Ortadoğu'da büyük bir kaosun yaşandığına değinen Türk, mezhepçilik ve aşiretçilik gibi düşüncelerin halkı karşı karşıya getirdiğine dikkat çekti.

"DÜNYA SAHNESİNDE KİMLİKSİZ KALDIK"

Independent Türkçe'de yer alan habere göre Kürtlerin birlik olması gerektiğini kaydeden Türk, "Dünya sahnesinde hem kimliksiz kaldık ve bütün bu gelişmeler Kürtlerin bir statüye sahip olmamasını doğurdu. Kürtlerin nefes almaması konusunda adeta ortak bir çabanın ve Kürtlere karşı bir mücadelenin olduğunu görüyoruz. Tabi ki biz başından beri bu ülkede barışın sağlanması için çaba gösteriyoruz” şeklinde konuştu.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

MAHMUT ERDEM

Amerika'nın uşaklığını yaparsanız tabi ki kimliksiz kalırız. İslam'ın hizmetkarı olun bakalım nasıl da kimliklerin en güzeline sahip oluruz.

Mehmet Yalçın

onun bunun maşaşı apo denilen hilkat garibesinin kürt kadın kızların tecavüzcüsünea payanda olur sayın dersen derseniz böyle olursun Biz Kürt halkı ile problem yaşamıyoruz senin gibi hain vatan düşmanları ortada kalır inşallah

can

kürdüm.. kimliğim islam..

soyadına sahip çık...

Hakkı

Bu ülkede herkes önce TÜRK'tür,sonra Laz,Çerkez,Kürt,Pomak veya Boşnak v.s. dir. Ben bunu ırkçılık yapmak için değil MİLLİYETÇİLİK adına söylüyorum. Hiçbir AMERİKALI ben İtalyanım,ben İskoçyalıyım yada Latinim demez, hepsi AMERİKALIYIM der.Önce BEN TÜRK'üm diyelim.Kimse kimsenin kökenini yok saymasın,kimse de kökeninden dolayı kendini 2.sınıf vatandaş olarak görmesin.Bu ülkede KÜRT kökenli nice başarılı iş adamları siyasetçi ve sanatçılar var,olmaya da devam edecek,bizde onlarla gurur duymaya devam edeceğiz. Ama kimse durduk yerde macera aramasın,bu DEVLET hepimizin ve hepimiz aynı MİLLETİZ.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş