SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAKORONAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORBİSİKLETÇEVİRİSAĞLIKFOTOVİDEO

Ahmet Kenan Tanrıkulu kimdir?


1999 yılında Milliyetçi Hareket Partisi'nden İzmir milletvekili seçilerek Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne girmiştir Ahmet Kenan Tanrıkulu kimdir?

Ahmet Kenan Tanrıkulu, 17 Mayıs 1958 tarihinde İstanbul'da dünyaya geldi. Anadolu Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nden mezun oldu. Yüksek lisansını Amerika Birleşik Devletleri'nde bulunan Western Illinois Üniversitesi'nde matematiksel iktisat alanında tamamladı. Bunun yanında Pensilvanya Üniversitesi'nde makro modelleme, Kolerado Üniversitesi'nde ekonomi uzmanlığı, Bradford Üniversitesi'nde de ulaşım planlaması ile kamu diplomasisi alanlarında eğitim gördü.

Daha sonra iş hayatına atılarak Gemlik Gübre Sanayi AŞ Yönetim Kurulu Üyeliği, Turizm Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı, Devlet Planlama Teşkilatı İktisadi Planlama Başkanlığı ve Ekonomik Modeller Dairesi Planlama Uzmanlığı görevlerinde bulundu. Pek çok dergide de yazılar yazdı.

1999 yılında da Milliyetçi Hareket Partisi'nden İzmir milletvekili seçilerek Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne girdi. 2002'de yapılan Türkiye genel seçimlerinde de Sanayi ve Ticaret Bakanlığı vazifesine getirildi. 4 Kasım 2012 tarihinde gerçekleştirilen MHP 10. Olağan Kongresi'nde de sosyal politikalardan sorumlu genel başkan yardımcısı oldu. Öte yandan 2007, 2011 ile 2015 seçimlerinde de yeniden milletvekili seçilerek meclise girdi.Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR