Ahmet Akça kimdir?
Ahmet Akça kimdir?

Ahmet Akça kimdir?

Ahmet Akça 1956'da hayata gözlerini açtı. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Matematik ve İstanbul Üniversitesi Sosyoloji bölümlerinde eğitimine bir süre devam eden Ahmet Akça, Bursa İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi Ekonomi Bölümü'nden mezun oldu

1981-88 yılları arasında cam ve gıda sektörlerinde Dış Ticaret Müdürü olarak görev alan Ahmet Akça, 1988'de uluslararası bir dış ticaret şirketinde üstlendiği Genel Müdürlük vazifesini 1992 senesine kadar devam ettirdi.

İlerleyen zamanlarda kendi işini kurdu. Halen bu işi yürütmekte olan Ahmet Akça, lojistik hizmetleri veren Ahmet Akça Lojistik Hizmetleri ve Ticaret A.Ş.'nin kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı'dır.

2010 senesinin Ocak ayında Bezmialem Vakıf Üniversitesi'nin kuruluşunda Mütevelli Heyeti Üyesi olarak yer alan Ahmet Akça, Kasım 2011'den bu yana aynı üniversitede Mütevelli Heyeti Başkanı olarak görev yapmaktadır.

 

Ayrıca Akça, SPK kararı ile Turkcell Yönetim Kurulu Üyeliği'ne atandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın üretilmesi planlanan yerli otomobil için "babayiğitler arıyoruz" çağrısından sonra gönüllü olarak kolları sıvayan iş adamlarından biri de Ahmet Akça oldu.

Turkcell Yönetim Kurulu Başkanı Akça, projeye teknik destek verecek olan Turkcell'in, önümüzdeki birkaç sene içinde hizmet vermeye başlayacak olan 5G teknolojisinin hazırlığı içinde olduğuna vurgu yaptı. Ahmet Akça "Türkiye'nin yerli ve milli otomobili projesini destekleyecek olan, akıllı ulaşım sistemlerinin öncü teknolojilerinin hazırlık çalışmaları da bu kapsamda devam etmektedir. Yerli otomobil projesine önemli katkılarımızın olacağına inanıyoruz. ‘Kader gayrete âşıktır' diyor ve Türkiye'nin otomobili için yola çıkıyoruz” şeklinde konuştu. 

 

 

 

Ahmet Akça Kimdir?

Doğum Tarihi:1956
Mesleği:Dış Ticaret
Ünvanı:Turkcell Yönetim Kurulu Başkanı