DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Adıyaman'da kuş gribi şüphesi

Adıyaman'da kuş gribi şüphesi

7 Yıl Önce
2015-05-31 21:10:03
Adıyaman'da biri Suriyeli 2 çocuk, kuş gribi şüphesiyle hastaneye kaldırıldı.

Doyran köyündeki tavuk çiftliğinde çalışan Suriyeli El Hatip ailesinin 2 yaşındaki çocuğu Abdulrezzak El-Hatibi, yüksek ateş şikayeti üzerine ambulansla Adıyaman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı.

Koruyucu kıyafet giyen görevliler tarafından hastaneye getirilen çocuk, son günlerde çiftlikte çok sayıda tavuğun telef olduğunun belirlenmesi üzerine özel odada müşahedeye alındı.

- "Hastaların genel durumları iyi"

Adıyaman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinin Başhekimi Yrd. Doç. Dr. Fatih Doğan, gazetecilere yaptığı açıklamada, 2 ile 8 yaşlarındaki iki çocuğun öksürük ve yüksek ateş şikayetiyle hastanelerine başvurduğunu söyledi.

Doğan, çocukların yaşadığı köyde son günlerde tavuk ölümlerinin arttığının belirlenmesi üzerine kuş gribi şüphesi üzerinde durduklarını anlattı.

Hastalara koruyucu tedavi uygulandığına dikkati çeken Doğan, "Hastaların genel durumları iyi. Alacağımız numuneleri bakanlığa göndereceğiz. Sonrasında gelen sonuca göre de tedavilerini alacaklar. Çocuklarımız enfeksiyon hastalıkları doktorumuzun uygun gördüğü şekilde tecrit edilmiş durumda" diye konuştu.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Hasan zeynep

Nitekim ezanı birbirlerinden birer-ikişer hatta üçer beşer dakika erken veya geç okuyabiliyorlar. Böyle olunca, vaktinden bir dakika önce ezan okuyan müezzine göre sabah namazı kılanın namazı kesinkes olmuyor.Vaktinden bir dakika sonra sahur yemeği yiyenin de kesinkes orucu olmuyor.Sayın Hocam!Diyanet güzel bir ikaz olan salâ okumaya niçin engel oluyor?Önce salâ (kes ezanı) okunup sahur yemeği yeme vaktinin geldiği bildirilse, sonra da ezanla sabah namazının vaktinin girdiği bildirilse ne mahzuru var?

Görüş Bildir Bizimle Paylaş