DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

DOLAR

17,2960 ₺

EURO

17,7053 ₺

ALTIN

968,86 ₺

BİST

2.421,65 ₺

Adana'da oryantiring etkinliği

Adana Doğa ve Su Sporları Kulübü'nün öncülüğünde oryantiring tanıtım etkinliği düzenlendi.

6 Yıl Önce
2016-12-25 17:24:22
Adana Doğa ve Su Sporları Kulübü'nün öncülüğünde oryantiring tanıtım etkinliği düzenlendi.

Etkinlik, Adana ASEM Spor Kulübü, TED Oryantiring Spor Kulübü, Adana Koleji Oryantiring Kulübü, Sadıka Sabancı Ortaokulu, AGİAD Ortaokulu,Adana Koleji, İsmet İnönü Mesleki Anadolu Teknik Lisesi, Mehmet Özöncel Anadolu Lisesi Oryantiring takımları ile Mersin, İstanbul, Ankara ve Adana'dan gelen sporcuların katılımıyla Çamlık Koşu Alanı'nda gerçekleştirildi.

Adana Doğa ve Su Sporları Kulübü Başkanı Harun Uz yaptığı açıklamada, oryantiring etkinliğine yaklaşık 200 sporcunun katıldığını belirterek, "Sporcu sayısının düşünülen üzerinde katılım olması ve hava koşullarının güneşli olması dolayısıyla etkinlik eğlenceli geçti" dedi.

Oryantiring sporunun, fiziksel ve zihinsel uyumun en güzel örneklerinden birini oluşturduğunu, 7'den 70'e herkesin katılabileceği bir spor dalı olduğunu ifade eden Uz, oryantiring sporunu yapmak isteyenlerin resmi Facebook sayfası olan Adana Oryantiring Grubuna katılmalarının yeterli olacağını kaydetti.

Uz, kulüplere Elektronik Sistem kazandırılmasına ve Adana'da altyapının gelişmesine katkı sağlayan 2012-2016 dönemi Türkiye Oryantiring Federasyonu Başkanı Doç. Dr. Tekin Çolakoğlu'na teşekkür etti.

Adana Doğa ve Su Sporları Kulübü Yönetim Kurulu üyesi Metin Antepüzümü ise, "Oryantiring koşturup durmak değil ama koşarken düşünebilmek, strateji kurmaktır. Hangi yol daha hızlı. En kısa yol değil, çoğu kere kaybolmadan ilerlemek, parkuru iyi okuyabilmeyi, haritayı 3 boyutlu düşünebilmeyi gerektiriyor ve bütün bunlar kalbimiz hızlı iken yapacaksınız. Oryantiring koşarken satranç oynamaktır. Bundan sonra bu yarışmaları diğer bölgelere ait ilçelerde yapacağız. Milli takıma sporcu yetiştirmek istiyoruz" diye konuştu. .

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş