Abdullah Özadalı kimdir?

Abdullah Özadalı kimdir?

FETÖ'den açığa alınan Abdullah Özadalı kimdir?

2018-02-23 15:44:20

Abdullah Özadalı 1983 senesinde Adıyaman'ın Kahta ilçesinde doğdu.

İlkokulu Adıyaman'da, orta ve lise öğrenimini ise İstanbul'da bitirdi.

Lise mezuniyetinin ardından İstanbul Üniversitesi'nde öğrenimini sürdürdü. İşletme Fakültesi'nin İşletme Bölümünden 2006 senesinde mezun oldu.

2008 senesinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Teftiş Kurulu'nda Bakanlık İş Müfettiş Yardımcısı olarak göreve başladı. 2009'da açılan Kaymakamlık Sınavını kazanarak, Adıyaman Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği göreve başladı.

Eskişehir'in Sarıcakaya ve Mihalgazi ilçesi ile Eskişehir İl Özel İdaresi'nde teftiş stajında bulundu. Aydın'ın Germencik ilçesinde kaymakam refikliğini görevinde bulundu. Bilecik'in Yenipazar ilçesi, Çankırı'nın Orta ilçesi ve Nevşehir'in Gülşehir ilçelerinde kaymakam vekilliğinde görev yaptı. 2012-2013 yılları arasında Kapadokya Havalimanı Mülki İdare Amirliği, 2013-2016 tarihlerinde Hafik Kaymakamı görevlerini ifa etti.

Dil eğitimi almak ve Amerika Birleşik Devletleri'nin idari yapısını tanımak amacıyla bir yıl süreyle Maryland Eyaleti University Maryland ve Baltimore County'de bulundu. Bu süre içerisinde Birleşmiş Milletler Türkiye Temsilciliği'nde dışişleri stajını tamamladı. Bu staj kapsamında Birleşmiş Milletler'de yapılan çeşitli toplantılara katıldı. “İç Güvenlik Sektörünün Gözetimi ve Denetimi” konusunda çalışmalar yaparak, bu alanda Kaymakamlık Tezi hazırladı.

Abdullah Özadalı, 26 Ekim 2017 tarihinde İçişleri Bakanlığı tarafından, FETÖ'den açığa alındı. 

Abdullah Özadalı, evli ve bir kız babasıdır.