SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORRAMAZANÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜRFOTOVİDEO
'ABD'li yetkililer, Maduro'ya yapılan suikast girişiminin failleriyle görüştü'

'ABD'li yetkililer, Maduro'ya yapılan suikast girişiminin failleriyle görüştü'

ABD'li yetkililerin, geçen yılın ağustos ayında Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro'ya düzenlenen suikast girişiminin organizatörleriyle olaydan sonra bir araya geldiği öne sürüldü.

'ABD'li yetkililer, Maduro'ya yapılan suikast girişiminin failleriyle görüştü'
15.3.2019 21:23:05

Venezuela'nın seçilmiş Devlet Başkanı Nicolas Maduro'ya Ağustos 2018'de yapılan suikast girişiminin faillerinin ABD'li yetkililerle olayın ardından gizli görüşmeler gerçekleştirdiği iddia edildi.

CNN'in iddiasına göre, suikast girişiminin organizatörleri, olayın ardından üç kez ABD'li yetkililerle bilgi vermek üzere görüştü.

İsmi açıklanmayan bir saldırgan, konuya ilişkin "Bilgi almak istediler ve sonra karşılığında bir şeyler istedik. Bu konuda not aldılar ve yardım edip edemeyeceklerini sorduk." diye konuştu.

CNN'e konuşan suikast organizatörlerinden biri, Caracas'ın iddia ettiğinin aksine olayda Kolombiya'nın parmağının bulunmadığını ve olayın, aralarında ordu personellerinin de yer aldığı bir grup Venezuela vatandaşı tarafından tertip edildiğini söyleyerek, olaydan sonra ABD'li yetkililerle en az üç kez bir araya geldiklerini söyledi.

ABD Dışişleri Bakanlığı sözcüsü konuya ilişkin yorum yapmayı reddederek, Venezuela'da 'barışçıl bir geçisi savunduklarını' dile getirdi.

4 Ağustos 2018'de Venezuela Devlet Başkanı Maduro'ya bomba yüklü insansız hava araçlarıyla bir suikast girişimi gerçekleştirilmişti.

Maduro, olaydan Kolombiya hükümeti ve muhalefeti sorumlu tutarak, bazı saldırganların ABD'de yaşadığını öne sürmüştü.

İddia hem Bogota hem de Washington tarafından reddedilmişti.


    YORUM YAZ
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR