DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

ABD'den Irak'a 'operasyon ismi' tepkisi

ABD Savunma Bakanlığı, Şii milislerin Ramadi'deki operasyona verdiği ismi 'mezhepçi' bir isim olduğu için eleştirdi.

27.05.2015 10:05:07

ABD Savunma Bakanlığı, Irak'ta Şii milislerin, Enbar'ın kent merkezi Ramadi'nin terör örgütü IŞİD'ten kurtarılması amacıyla başlattığı operasyona "Lebbeyk Ya Hüseyin" (Emret Ya Hüseyin) adının verilmesine tepki gösterdi.

Bakanlık Sözcüsü Albay Steve Warren, basın mensuplarının operasyona verilen isme ilişkin sorusuna, "Açıkçası bu mezhepçi bir kod adı ve bunun faydasının olacağını düşünmüyorum" ifadesini kullandı. Warren, IŞİD'in Irak'tan sökülüp atılması için mezhepsel bölünmelerden uzak, birleşik bir Irak'ın kilit nokta olduğunu defalarca söylediklerini kaydetti.

Irak'ta, Şii milislerden oluşan Heşdi Şabi (Halk Toplulukları) Askeri Sözcüsü Ahmet el-Esedi, dün yaptığı açıklamada, Selahaddin kentinin Beyci ilçesiyle Enbar'ın kent merkezi Ramadi'nin IŞİD'ten kurtarılması amacıyla operasyon başlatıldığını ve her iki bölgede şiddetli çatışmaların çıktığını bildirmişti. Esedi, "Saat 05.00'te Selahaddin'in kuzeyi ve Ramadi'nin bazı böl

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

cahit yılmaz

Yani diyorsun ki TİKRİTİ sii gruplar kurtarsın, TUZ HURMATUYU sii gruplar kurtarsın, RAMADIYI şii gruplar kurtarsın. BAĞDATIN düşmesine şii gruplar engel olsun , ama yinede eleştirelim bunları.?!ABD zaten resmen iside yardım ediyor. ABD isteseydi o hava gücüyle bunları ininde yok ederdi.lakin etmiyor. istemiyor. amacı Müslümanı Müslümana kırdırtmaktır.ırakı koruyanlar ,işidi yok edenler ABD yi de bu bölgeden ve suriyeden def edecekler.suudi ve paralı asker yardakçılarını da. biline.

Erkam

Hz Hüseyin sadece şiiler için mi değerli? Mehmet yılmaz klasik islamcılar gibi konuşuyorsun. Allah akıl versin

Erkam

Hakikaten bu Kürdler niye AKP 'ye oy vermiyor ya? Allah Allaaaah?!

mehmet yılmaz

olurmu... hz. hüseyin sadece şiilere ait bir değerdir. hz. hüseyin islamında değildir, sünnilerin de değildir. hatta hz hüseyin insan bile değildir. insan üstüdür, ben sünni bir müslüman olarak kim oluyorum ki, hz. hüseyni sevdiğimi ve ondan olduğumu iddia edebiliyorum. böyle bir şerefe ancak şiiler, özelliklede lebbeyke ya huseyn diyen ırak şiileri layıktır. bizler hz. aişe, hz. ömer, hz. ebubekr, ve hz. osman dediğimiz müddetçe vallahi şiiler bizleri sevmiyecekler.

mehmet yılmaz

bütün şii ırak mezhepçi ve hepsi iranın menfaat ve çıkarlarına hizmet ediyor. bu mezhepç, şiilere o kadar ileri gitti ki, amerika bile bunu fark etti. şii hilali projesi için herkes seferber olmuş durumda.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş