SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMSPORÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜREMLAKEĞİTİMFOTOVİDEO
ABD'den Afrin'e Zeytin Dalı Harekâtına IŞİD ve El Kaide eleştirisi

ABD'den Afrin'e Zeytin Dalı Harekâtına IŞİD ve El Kaide eleştirisi

Beyaz Saray Sözcüsü Sarah Sanders, Türkiye’den Afrin operasyonunda itidalli davranmasını istedi.

ABD'den Afrin'e Zeytin Dalı Harekâtına IŞİD ve El Kaide eleştirisi
23.1.2018 10:04:32

Beyaz Saray Sözcüsü Sarah Sanders, Afrin'deki operasyonun mevcut insani krizi daha da kötüleştireceğini ve hali hazırda istikrarlı olan bir bölgedeki istikrarı bozacağını söyledi. “Türkiye'den hem askeri operasyonları hem de söylemleri konusunda itidalli davranmasını istiyoruz” diyen Sanders operasyonun kapsam ve süresinin de dar tutulmasını talep etti; insani yardımların devam ettirilmesi ve sivillere zarar verilmemesini gerektiğini söyledi.

"IŞİD GÜÇLENECEK" İMASI

Sanders, operasyonun IŞİD'i kalıcı yenilgiye uğratmaya yönelik uluslararası çabalardan dikkatleri dağıttığı, bunun, IŞİD ve El Kaide tarafından ikmal ve barınak imkanı yaratmak için kullanılabileceğini söyledi.

TÜRKİYE'NİN GÜENLİK KAYGILARI

Tüm tarafları IŞİD'i yenilgiye uğratma, Suriye'de gerilimi azaltma ve krize çözüm bulma, masum sivilleri koruma hedefine odaklanmaya devam etmeye çağırdıklarını belirten Sanders, "Türkiye'nin meşru güvenlik kaygılarını duyuyor ve ciddiye alıyoruz. NATO müttefiki Türkiye'yle birlikte çalışmaya bağlıyız" ifadesini kullandı. Sanders, “Zalim Şam rejiminin yeniden Afrin'e dönmeyeceğinden emin olmak istiyoruz. Suriye'deki iç savaşı sona erdirmek için diplomatik çabalarımızı sürdürmeye deavm edeceğiz” dedi.

TÜRKİYE: PYD İLE BİRLİKTE IŞİD'İ DE VURUYORUZ

Öte yandan Türk Silahlı Kuvvetleri ve Cumhurbaşkanı ve Başbakan, yalnızca PYD/YPG'nin değil, IŞİD'in de vurulduğunu söylemişti.


      YORUM YAZ

  YORUMLAR

  Yurttaş / 6.2.2018 16:46:03
  İŞİD'in güçleneceğinden bahseden planları akamete uğramış bir ABD sakın Afkanistan'da gerçekleşleştirmeyi düşündüğü Taliban militanlarını İŞİD'e devşirme planını Suriye'de ki olası yenilginin ardından YPG li teröristleri İŞİD'e devşirmesin kendi iddiasında haklı çıkmak ve Türkiyeyi suçlu çıkarmak için.
  / 23.1.2018 15:43:54
  Bunca zamandır Suriyedesiniz verdiğiniz yaklaşık beşbin tir ve beslediğimiz otuz kırkbin PYD-YPG teröristle demek gerekli temizlik yapilmamidi ki ISID'e bugun Suriyenin farkli bolgelerinde sakladiginiz,yerlestirdiginiz teroristlerin guclenmesinden bahsediyorsunuz.Bu kadar adamla bu kadar zamandır ISID'i bitiremediyseniz ne idiniz var Suriyede.
  / 23.1.2018 14:13:43
  Ne itidali?Bu ülkenin ve bölgenin istikrarını bozan Amerika.ISIDi azdıran isidle mucadele ediyorum diye terorist PYD-YPG-PKK yi Turkiyeye karsi silahlandiran ABD.Yerli ISID'lileri Rakkadan sag salim Afrin gibi bolgelere yerlestiren yabanci (ABD-AVRUPA)ISID'lilerin ise savaş sonu kendi ulkelerine donme riskine karsi oldurten ABD.Anlicaginiz ciban başı ABD.
  Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
  TİMETÜRK SON HABERLER
  ÇOK OKUNANLAR
  TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
  SON YORUMLANANLAR