DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

ABD'de sel baskını

ABD'nin Teksas eyaletini etkisi altına alan şiddetli yağışların neden olduğu selde en az 9 kişi hayatını kaybettiği, 30 kişi kaybolduğu öğrenildi...

27.05.2015 03:05:29

Anadolu Ajansı'nın haberine göre; Teksas'da dün etkili olan aşırı yağış, Houston'ı sular altında bıraktı. Kentte bine yakın ev hasar gördü. Yetkililer, Anma Günü olduğu için resmi tatilde meydana gelen selde can kaybının yüksek olmadığına dikkati çekti ve eyalet genelinde dokuz kişinin öldüğü, Hays County'de 30 kişinin kaybolduğunu açıkladı.

Teksas'taki Blanco nehrinde su seviyesi 30 dakikada 3 metreden 12 metreye kadar çıktı. Civarda bulunan yüzlerce araç sele kapıldı.

Eyalette 100 bine yakın ev elektriksiz kaldı. Felaket, ayrıca, NBA takımı Houston Rockets'ın 200 kadar taraftarının Houston'daki Toyota Center'da mahsur kalmasına neden oldu.

37 ilçede acil durum ilan edildi

Şiddetli yağış ve selden zarar gören bölgeleri ziyaret eden Teksas Valisi Greg Abbott, felaketin boyutlarının büyük olduğunu belirtti. Abbott, 37 ilçede acil durum ilan etti. Houston Belediye Başkanı Annise Parker da valiye kentte acil durum ilan etmesi çağrısında bulundu.

ABD Başkanı Barack Obama, sel felaketi nedeniyle Teksas Valisi Abbott'a taziye mesajı gönderdi ve eyalete federal yardımda bulunabileceğini belirtti.

Ulusal Meteoroloji Servisi, Teksas'ta yağışların devam edeceği ve daha fazla bölgede etkili olabileceği uyarısında bulundu.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

asi delıkanlı

Hadii bakalımmm ver hesabını Rabbime

Görüş Bildir Bizimle Paylaş