DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

ABD'de gösteriye hazırlanan uçak düştü, pilot öldü

ABD'de gösteriye hazırlanan uçak düştü, pilot öldü

28.08.2015 23:02:10
New York eyaletinde, hava gösterisi için eğitim uçuşu yapan küçük bir uçak düştü, pilotu hayatını kaybetti.

Kentin 112 kilometre kuzeyindeki Newburgh'da New York Hava Gösterisi'ne hazırlanan pervaneli uçaklardan birinin gösteriye hazırlık uçuşu sırasında düştüğü bildirildi.

Yerel televizyon kanalına konuşan görgü tanığı, Stewart Uluslararası Havalimanı yakınında meydana gelen kazada, yoğun duman çıkaran uçağın bir süre sonra düştüğünü belirtti.

- New York Hava Gösterisi

Kazaya rağmen 29-30 Ağustos tarihlerinde Newburgh'da yapılacak hava gösterisine, ABD Hava Kuvvetleri'nin en yeni savaş uçağı F-22 Raptor'dan pervaneli eski türlere kadar birçok farklı uçak katılacak.

New York Hava Gösterisi'nin öncesinde dün 4 askeri jetle gösterinin onuruna New York kenti semalarında bir ön uçuş gerçekleştirilmişti. New York'ta Özgürlük Heykeli, Ellis Adası ve Dünya Ticaret Merkezi gibi birçok önemli bina ve yapının üzerinden geçilerek gerçekleşen uçuşa, F-22 Raptor (Yırtıcı kuş), F-16 Flying Falcon (Uçan Şahin), P-51 Mustang (Yaban atı) ve B-25'den oluşan askeri jetler katılmıştı.

F-22 ve F-16 ABD ordusunda halen savaş uçağı olarak kullanılırken, tek motorlu P-51 Mustang 2. Dünya Savaşı'nda ve Kore Savaşı'nda bombardıman uçağı olarak kullanılmıştı. P25 ise 2. Dünya Savaşı'nda kullanıldı, Vietnam Savaşı sonrasına kadar hizmette kaldı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

F

Guzel bizde bi an suphe etmistik acaba iclerinde ulke sevdalusi var mi diye yanilmamisiz alayi teror sevdalisiymis hesabini vereceksiniz ha bide halki sokaga eyleme cagirmisiniz akilli olun reiste cagirirsa bu defa vallahi merhamet acima yok varsa yurek buyurun agalar ozellikle o fetocu kuruluslara destek icin en onde cikan zavallilari ozellikle bekleriz yerse tabi

Görüş Bildir Bizimle Paylaş