DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

8. sınıf öğrencileri nasıl eğitim görecek? 8.sınıflar haftada kaç gün okula gidecek? MEB açıklaması

8. sınıf öğrencileri nasıl eğitim görecek? '8. sınıflar kaç gün okula gidecek, kaç saat ders görecek, uygulamalı dersler, uygulamalı sınavlar ve yüz yüze eğitimler nasıl olacak, ' gibi sorular veliler tarafından sıklıkla araştırılıyor. MEB okulların açılmasına ilişkin geniş çaplı bir açıklamada bulundu. Peki 8 ve 12 sınıflar için okullar ne zaman açılacak? 8 sınıflar sınav olacak mı? 8 sınıflar okula kaç gün gidecek? 8 sınıflar haftada kaç gün okula gidecek? Ortaokullar haftada kaç gün okula gidecek? Köy okulları her gün okula gidebilecek mi? Dersler kaç saat olacak ve tenefüsler kaç dakika sürecek? Düşük, orta, yüksek ve çok yüksek riskli şehirlerin okula gitme planı...

03.03.2021 10:49:29

Milli Eğitim Bakanlığı'nın yaptığı açıklamaya göre; bütün risk gruplarındaki illerde bulunan ortaokulların 8. sınıflarında sınıf mevcudunun kalabalık olması ve sınıfın bölünmesini gerektiren durumlarda haftada 12 ders saati, diğer durumlarda ise haftada 22 ders saati yüz yüze eğitim yapılacak. Bu sınıflarda haftada 12 ders saati yüz yüze eğitim yapılması durumunda Türkçe, matematik, fen bilimleri, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, yabancı dil, din kültürü ve ahlak bilgisi dersleri, 22 ders saati yüz yüze eğitim durumunda Türkçe, matematik, fen bilimleri, T.C. İnkılap Tarihi ile din kültürü ve ahlak bilgisi dersleri yapılacak.

Bütün risk gruplarındaki illerde bulunan imam hatip ortaokullarının 8. sınıflarında, sınıf mevcudunun kalabalık olması ve sınıfın bölünmesini gerektiren durumlarda haftada 14 ders saati, diğer durumlarda ise haftada 24 ders saati yüz yüze eğitim gerçekleştirilecek. Bu sınıflarda haftada 14 ders saati yüz yüze eğitim yapılması durumunda Türkçe, matematik, matematik, fen bilimleri, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, yabancı dil, din kültürü ve ahlak bilgisi ve Kur'an-ı Kerim, 24 ders saati yüz yüze eğitim yapılması durumunda aynı dersler yüz yüze olacak.

Yüz yüze eğitim faaliyetlerine katılmayacak öğrenciler, sınıfının konu ve kazanımlarının işlenen bölümünün tamamından sorumlu olacak ve okullarında yüz yüze gerçekleştirilecek ölçme değerlendirme sınavlarına katılacak.

İlkokul, ortaokul ve imam hatip ortaokullarındaki yüz yüze ve uzaktan eğitimlerde bir ders saati 30 dakika ve teneffüsler 10 dakika olacak. Okul öncesi eğitim kurumlarındaki yüz yüze eğitimler aralıksız ve bir etkinlik saati 30 dakika olarak planlanacak.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş