'654. Kırkpınar Yağlı Güreşleri'ne ilgi büyük olacak'

'654. Kırkpınar Yağlı Güreşleri'ne ilgi büyük olacak'

13.07.2015 11:34:27
654. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri, 24-26 Temmuz'da Edirne'de yapılacak.

Türkiye Güreş Federasyonu Yağlı Güreş Koordinatörü Metin Başdemir, yaptığı açıklamada, bu yılki organizasyona ilginin büyük olacağını söyledi.

Başdemir, 654. Kırkpınar Yağlı Güreşleri'ne yaklaşık 2 bin sporcunun katılacağını belirterek, "Bütün boylarda çok zorlu ve çekişmeli müsabakalar olacak" dedi.

Maçların 14 boyda yapılacağını vurgulayan Metin Başdemir, şunları söyledi:

"Müsabakaların fair-play çerçevesinde geçmesini temenni ediyoruz. Son yıllarda başpehlivanlarımız arasındaki mesafe iyice kapandı. Bu nedenle maçlar korakor geçecek. Başpehlivanlık müsabakalarında çeyrek finale kadar seribaşı uygulaması yapılacak. Kalbinden rahatsız olan güreşsever, Edirne'ye gelmesin."

Başpehivanlık için Fatih Atlı, Recep Kara, İsmail Balaban, Orhan Okulu ve Mehmet Yeşil Yeşil'in rakiplerine göre bir adım önde gözüktüğünü ancak Kırkpınar'ın sürprizlere açık olduğunu vurgulayan Başdemir, 652. Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde başpehlivan olan ancak doping yaptığı gerekçesiyle ceza alan Ali Gürbüz'ün gelecek yıl organizasyona katılabileceğini ifade etti.

Metin Başdemir, müsabakalarda 10 cazgır, 90 meydan ve kule hakemin görev yapacağını kaydederek, "Ayrıca iki ton yağ kullanılacak. Bu yıl seyirci patlaması bekliyoruz. Edirne'de kol bağlayacak tüm pehlivanlara, görev yapacak hakem ve cazgırlara başarılar dilerim" diye konuştu.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

nazmi uçkan

PKK tamamen bitirilinceye kadar asla durulmamalı.kafire merhamet adalete darbedir.PKK'ye biliçli destek veren kafir,bilinçsiz destek verende ahmaktır,ahmağın dini olmaz.PKK Türkiyeyi ümmetin medinesi yapmak isteyenlerin önünde batıl ittifakın takozudur.kafirlerle savaşırken dikkat edilecek tek kural islami kurallardır,gerisi hikayedir.