3 yaşındaki Alperen'i boğarak öldürdü ve kayıplara karıştı

Kayseri'nin Pınarbaşı ilçesinde 3 yaşındaki Alperen'i öldürüp evin karşısındaki mezarlığa gömen şahıs, saklandığı çalılıkların arasında özel ekip tarafından 9 gün sonra yakalandı. Şahıs ifadesinde Alperen'i ağladığı için öldürdüğünü annesini ise odaya kilitlediğini söyledi.

2020-06-30 17:16:47

Güney Mahallesi'nde meydana gelen olayda Harun S., iki yıldır nikahsız yaşadığı E.Ö'nün 3 yaşındaki oğlu Alperen E.'yi boğarak öldürdü.Sonrasında boğarak öldürdüğü küçük Alperen'i evin karşısındaki mezarlığa gömdü. 6 gün sonra ortaya çıkan olayda Harun S. kayıplara karışırken, anne E.Ö de tutuklanarak cezaevine gönderildi. Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü,Asayiş Şube Müdürlüğü, Cinayet Büro Amirliği, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü, polis özel harekat ve Pınarbaşı İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından oluşturulan özel ekip, ilçeyi didik didik aradı. Günde 30 ev arayan ekipler, alan daraltma çalışması ile dün gece saatlerinde Harun S.'nin çalılıklar arasında olduğunu tespit etti. Operasyonu düzenleyen ekipler, kaçan Harun S.'yi hızlı bir şekilde yakalayarak gözaltına aldı. Harun S. yakalandıktan sonra 'Susma hakkımı kullanacağım' dedi.

İlçe sakinleri tarafından 'Pis Harun' lakabı takıldı

3 yaşındaki Alperen'i öldüren Harun S.'ye ilçe sakinlerinin 'Pis Harun' lakabını taktığı öğrenildi. Ayrıca, Harun S.'nin yakınlarına teslim olmayacağına dair mesajlar attığı belirtildi. Pınarbaşı İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde işlemleri tamamlanan Harun S., adliyeye sevk edildi.

Küçük Çocuğu ağladığı için boğarak öldürmüş 

Adliyeye sevk edilen Harun S.'nin ilk ifadeleri ise kan dondurdu. Harun S.'nin ifadesinde, Alperen'i ağlamasından dolayı boğarak öldürdüğünü, annesi E.Ö.'yü de odaya kilitlediğini söylediği öğrenildi. Anne E.Ö.'nün ise Alperen'in öldüğünü sabah odadan çıkınca öğrendiği, korkudan bir şey söyleyemediği öğrenildi.

YORUMLAR (0)