DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

27 yıllık PKK vahşeti kazıyla ortaya çıktı

Siirt’te 1993’te henüz 14 yaşında PKK tarafından dağa kaçırılan Talat Minaz, 5 ay sonra örgütten kaçtı. PKK'nın intikam amacıyla babasını katlettiği öğrenildi. 27 yıl sonra bulunan kemikler adli tıbba gönderildi

6 Ay Önce
2021-03-28 11:38:04

752x395-pkknin-27-yillik-vahseti-kaziyla-ortaya-cikti-1616902711193

Talat Minaz, 1993'te 14 yaşındayken Siirt'in Kurtalan ilçesinde PKK tarafından kaçırıldı. Henüz lise 2 öğrencisiyken örgütten kaçarak kurtulan Talat Minaz'ın babası ise eve döndükten 4 ay sonra kayboldu. Yıllardır babasını ararken 8 ay önce, 1995'te teslim olan Kurtalanlı O.C. isimli bir PKK'lının ifadesine ulaştı.

PKK'lı teröristin ifadesinde, Minaz'ın babası İbrahim Minaz'ın örgüt tarafından kaçırıldığı, Şeyh Ömer Dağı'nda kurulan sözde mahkemede sorgulanıp, işkenceyle öldürülerek infaz edildiği anlatılıyordu. Cezaevindeki teröriste mektupla ulaşan Talat Minaz, babasının Şeyh Ömer Dağı'nda su kuyusunun yakınlarına gömüldüğü bilgisini aldı.

Savcılığa yapılan başvuru sonrasında söz konusu yerde yapılan kazılarda ise kemik parçalarının yanı sıra ayakkabı ve pantolon gibi eşyalar bulundu. Bulunan kemikler, İstanbul Adli Tıp Kurumu'na gönderilirken, savcılık ilk olarak adli tıptan, kazılarda çıkan kemiklerin incelenmesini istedi. Aile yaklaşık üç aydır adli tıptan çıkacak sonucu bekliyor.

0x0-pkknin-27-yillik-vahseti-kaziyla-ortaya-cikti-1616902718990

SİLAH BENDEN UZUNDU
27 yıldır babasını arayan Talat Minaz, Sabah gazetesine şunları söyledi:

'Gara'daki şehitleri duyunca babam aklıma geldi. Günlerce etkisinden çıkamadım. Babama da aynı zulmü yaptılar. Diyarbakır annelerini de ne zaman haberlerde görsem etkileniyorum. Onları ziyarete gideceğim. Neler çektiklerini ben biliyorum. Düşünün, 14 yaşındayken kaçırıldım. Bana verdikleri Kalaşnikof silah benden iki, üç parmak uzundu.'

 

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Doğrusöz

Tüm güney doğulu kürt , türk tüm hdp ye hala sahip çıkar kardeşlerimize ithaf ediyorum. Namusunuzu, canınızı ,malınızı iç eden bu katil örgüte hala destek mi vereceksiniz ?

Görüş Bildir Bizimle Paylaş