2021 net ek ders ücreti ne kadar? Sözleşmeli öğretmen ve kadrolu öğretmen ek ders ücretleri

M.E.B.’ de çalışan kadrolu öğretmenler, ücretli öğretmenler, emekli ücretli öğretmenler, uzman ve usta öğreticiler ile tüm öğretim görevlileri artık internet üzerinden online olarak ek ders ücretlerini hesaplanabiliyor. Peki ama Milli Eğitim Bakanlığı ek ders ücretlerini ne kadar belirledi? Sözleşmeli öğretmen ek ders ücreti ne kadar? 2021 ek ders ücreti kaç para? Kadrolu öğretmen ek ders ücreti ne kadar?

18.01.2021 10:47:23

2021 yılında belirlenen zamların ardından öğretmenlerin maaşları da belli olmuş oldu. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yüz yüze eğitim konusunda da açıklama yaptıktan sonra gözler, sözleşmeli öğretmenler ve kadrolu öğretmenlerin ne kadar ek ücret alacağına çevrildi. 2021 ek ders ücreti kaç para?

Kadrolu Öğretmenler ve Sözleşmeli Öğretmenler Ne Kadar Ek Ders Ücreti Alacak?

5 aylık enflasyon farkı %3,02 olarak belirlendi. 2021 yılı maaş zammı ile birlikte toplam %6,02'lik zam kesinleşmiş oldu. 2021 yılında maaşlarla birlikte öğretmenlerin ek ders ücretlerine de bu oranda zam uygulanacaktır.

 Aralık ayı enflasyonu ile birlikte toplam zam oranının %7 olacağı tahmin edilmektedir. 2021 yılında ocak ayı ile temmuz ayı arasında sözleşmeli ve kadrolu öğretmenlerin net ek ders tutarlarını kesinleşen %6,02'lik zamma ve tahmin edilen %7'lik zamma göre hesapladık.

Kesinleşen %6,02'lik Zam ve 2021 Yılı Ek Net Ders Ücretleri

ek ders

*Hesaplamalar %15 vergili dilimine göredir.

*Hesaplamalarda ''gündüz'' ek ders hesaplanmıştır. Artırımlı, DYK, hafta sonu/gece ek ders tutarları farklı olacaktır.

*Kadrolu, sözleşmeli ve ücretli öğretmenlerin brüt ek ders tutarı aynıdır. Sözleşmeli öğretmenlere ödenen tutarın daha az olması %14 SGK kesintisi sebebiyledir.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)