10 çocuğa cinsel istismara 151 yıl hapis cezası

10 çocuğa cinsel istismara 151 yıl hapis cezası

27.05.2015 11:24:52
Bahçelievler'de, 15 yaşından küçük 10 çocuğa cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla yargılanan Doğan Dizdar, 151 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Bakırköy 6. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, tutuklu sanık Doğan Dizdar ile avukatı katıldı.

Mahkeme Başkanı Ferşat Aydın, mahkemenin karar vereceğini ifade ederek, sanığa son sözünü sordu.

Dizdar, mahkemenin vereceği cezaya razı olacağını ifade ederek, 'Hakkımda lehe olan hükümlerin uygulanmasını istiyorum. Söz mahkemenindir' dedi.

Mahkeme heyeti, sanık Doğan Dizdar'ı, mağdur E.A'ya karşı 'nitelikli cinsel istismara teşebbüs' suçundan 5 yıl hapis cezasına çarptırdı.

Sanık Dizdar'ın E.A, B.A, S.U, E.Y, F.S.G, S.Ü, M.Y'ye karşı 'nitelikli cinsel istismar' ve 'kişiyi hürriyetin yoksun kılma' suçlarını işlediğini belirten mahkeme, sanığın bu suçlardan toplam 111 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırılmasına karar verdi.

Mahkeme ayrıca, sanığın mağdurlar B.B, R.U'ya karşı 'nitelikli cinsel istismar', 'kişiyi hürriyetin yoksun kılma' ve 'özel hayatın gizliliğini ihlal' suçlarından toplam 34 yıl 11 ay hapis cezasına çarptırılmasına hükmetti.

- Olayın geçmişi

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, 2007 yılından itibaren 15 yaşından küçük kızlara cinsel saldırıda bulunan Doğan Dizdar'ın, 13 Eylül 2011'de Bahçelievler'de bir apartmanın bodrum katında küçük bir kıza cinsel istismarda bulunurken vatandaşlar tarafından yakalandığı belirtilmişti.

İddianamede ayrıca Dizdar'ın, 10 kız çocuğunu sokakta takip ederek, bıçak tehdidiyle merdiven boşluklarına, apartman bodrumlarına götürerek cinsel istismarda bulunduğu, bazılarının ise görüntülerini kaydettiği ifade edilmişti.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

ahmet

sınırda yaşananlar amerika ile pkk ortak operasyonudur.amerika iki hafta önce kandil'le ve barzaniyle görüştü. türkiye sınırının kontrolünü pkk'ya havale etmek şartıyla derin bir işbirliği ve işidle savaş konularında anlaştılar. pkk-ypg şuanda kesinlikle amerikanın maşası ve eli olmuş durumda. amerikanın bu atağı en çok türkiyeyi zor durumda bırakır. çünkü sistemi oturmuş tek ülke bölgede türkiyedir. onunda kuyusunu kazmaya çalışıyorlar.