DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

DOLAR

16,1920 ₺

EURO

17,4658 ₺

ALTIN

965,28 ₺

BİST

2.438,84 ₺

Yüksekova’da hareketli saatler

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde öğle saatlerinde şehir merkezinde çatışma çıktı.

7 Yıl Önce
2015-08-24 16:08:42

İlçede bir mahalleyi PKK'lılar sardı. PKK'lıların 'Mahalleyi boşaltın' dediği öne sürülüyor. Mahalleliler evlerini boşaltırken şehir merkezinde kepenkler kapandı. Gergin bekleyişin ardından çatışmalar başladı.

İlçe merkezi Cengiz Topel Caddesi Eczaneler kavşağında bekletilen zırhlı araçlara yönelik saldırının ardından kobra ve zırhlı araçlarla müdahale edildi. Uzun namlulu silahların kullanıldığı çatışmada silah sesleri uzun bir müddet yankılandı. İlçede kepenkler kapalı, gergin bekleyiş ise sessizliğini silah sesleri ile bozdu. Güvenlik güçleri ile PKK'lılar arasında çatışmalar yer yer devam ediyor.

yuksekova asker2

Yüksekova'da 'çatışma çıkacak' söylentisi kepenk indirtti

HAKKARİ'nin Yüksekova İlçesi'nde çarşı merkezinde 'Çatışma çıkacak' iddiaları üzerine esnaf kepenk indirdi.

İlçe merkezinde öğle saatlerinde halk arasında 'Çarşı merkezinde çatışma çıkacağı' söylentisi yayıldı. Söylentinin hızla yayılması üzerine çarşı merkezinde bulunan halk, panikle kaçmaya çalışırken, esnaf da kepenk indirdi. Çarşı merkezinin boşaldığı ilçede, polisler de zırhlı araçlarla stratejik noktalarda önlem aldı.

  .

YORUMLAR (1)

ali sert

pkk Yüksekova halkını tehdit ediyor. ya pkkile bir olun ve asker polis öldürün diyor ya da yüksekovayı terkedin. Yüksekovalılar kenti terketmeye başladı. güvenlik kuvvetleri bunu bilmeli tedbirlerini arttırmalı kurtarılmış bölge yapmak istiyorlar aman dikkat

Görüş Bildir Bizimle Paylaş