DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

İstanbul'daki Vanlılar, ‘Dünya Kahvaltı Günü’nde buluştu

Van’a özgü ‘Van kahvaltısının’ tanıtımına katkı amacıyla haziran ayının ilk pazar günü kutlanan ‘Dünya Kahvaltı Günü’nde, Esenyurt ve Avcılar'daki Vanlılar, yer sofrasında hazırlanan kahvaltıda buluştu.

06.06.2021 14:04:59

VAN'a özgü ‘Van kahvaltısının' tanıtımına katkı amacıyla haziran ayının ilk pazar günü kutlanan ‘Dünya Kahvaltı Günü'nde, Esenyurt ve Avcılar'daki Vanlılar, yer sofrasında hazırlanan kahvaltıda buluştu.

istanbuldaki-vanlilar-dunya-kahvalti-gununde-yer-sofrasinda-bulustu_7870_dhaphoto2

Van'da, 1 Haziran 2014 tarihinde 51 bin 793 kişinin katılımıyla gerçekleştirilen kahvaltı, rekor kırarak, Guinness Rekorlar Kitabı'na girdi. ‘Dünyanın en kalabalık kahvaltı sofrası' rekorunun kırılmasıyla da her yıl haziran ayının ilk pazar gününün ‘Dünya Kahvaltı Günü' olması kararlaştırıldı.

istanbuldaki-vanlilar-dunya-kahvalti-gununde-yer-sofrasinda-bulustu_7870_dhaphoto3

Van Ticaret ve Sanayi Odası'nın çağrısı üzerine İstanbul Avcılar ve Esenyurt'ta yaşayan Vanlılar, bu sabah, Esenyurt'taki Van Kültür Evi'nde bir araya geldi. Esenyurt Kaymakamlığı'ndan alınan izin ile gerçekleştirilen kahvaltıda, otlu peynir, karakovan balı, un, tereyağı ve yumurta karışımıyla hazırlanan ‘murtuğ' ve tereyağı ile öğütülmüş buğdayla yapılan ‘kavut' gibi yöreye özgü 24 çeşit yiyecek ikram edildi.

istanbuldaki-vanlilar-dunya-kahvalti-gununde-yer-sofrasinda-bulustu_7870_dhaphoto5

Kahvaltıyı hazırlayan Fatih Sarp, katılan yaklaşık 100 konuktan kahvaltı sofrasının görüntülerini sosyal medya hesaplarından paylaşmalarını istedi.

istanbuldaki-vanlilar-dunya-kahvalti-gununde-yer-sofrasinda-bulustu_7870_dhaphoto4

istanbuldaki-vanlilar-dunya-kahvalti-gununde-yer-sofrasinda-bulustu_7870_dhaphoto6

istanbuldaki-vanlilar-dunya-kahvalti-gununde-yer-sofrasinda-bulustu_7870_dhaphoto7

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Akın Yolcu

Pandemi döneminde maske ve mesafenin olmadığı bir etkinlik yapılıyor ve bu normal bir haber olarak veriliyor. Sonra da pandemi bitmiyor deniliyor. Nasıl bitsin?

Görüş Bildir Bizimle Paylaş