DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

İkbal Gürpınar ne dedi? İkbal Gürpınar Suriyeliler hakkında ne dedi? İkbal Gürpınar Suriyeli açıklaması

İkbal Gürpınar ne dedi? Twitter gündemine İkbal Gürpınar bomba gibi düştü. TT olan Gürpınar Suriyeliler hakkında ne dedi? İkbal Gürpınar Suriyeli açıklaması...

1 Hafta Önce
2022-05-07 14:54:11

Twitter gündemine İkbal Gürpınar bomba gibi düştü. TT olan Gürpınar Suriyeliler hakkında ne dedi? İkbal Gürpınar Suriyeli açıklaması...

İkbal Gürpınar ne dedi?

Ülke TV'de Esra Elönü'nün Arafta Sorular programına konuk olan sunucu İkbal Gürpınar, "15 Temmuz'u kesinlikle Suriyeliler sayesinde kazandık" dedi.

15 Temmuz'dan önce meteorolojinin kuraklık çağrısı yaptığını söyleyen Gürpınar; "Basını bir takip edin, Suriye'deki olay patlamadan evvel, 'feci bir kuraklık olacak' haberler vardı. Bir de meteoroloji duyurmuştu, kuraklık olacaktı. Suriyeliler geldi yağmur üstüne yağmur yağdı." açıklamasını yaptı.

İkbal Gürpınar kimdir?

1969 yılında Kırıkkale'de dünyaya gelmiştir. Okul içinde açılan sınavı kazanarak spikerliğe başlamıştır. Bu arada kurslara katılarak makrome eğitimi almıştır. 1994-1995 yılında TRT'de "25.Saat" isimli programla televizyona ilk adımı atmıştır. Ardından Ortadoğu Amme İdaresi'nde ithalat ihracat elemanı sertifika programına katılıp bitirmiştir. Kısa bir süre restoran zincirleri kuran bir firmada Halkla İlişkiler ve Franchising müdürlüğü yapmıştır.

TRT Gap'ta çeşitli programlar sunmuş, 1998-2000 yılları arasında TRT'de çalışıp, bir hastanede halkla ilişkiler müdüreliği yapmıştır. 2006 yılında ise Kanal D'de "İkbal'le Yaşama Dair" adlı programı sunmuştur. Samanyolu TV'den aldığı teklifi değerlendirip çalışmaya başlamıştır. "Yüzük Taşı", "Mutluluk Oyunu" ve ardından "Kimse Yok Mu?" isimli programları da sunmuştur. Daha sonra ise Kanal 7'de yayınlanan "Hayatın İçinden" isimli programı da sunmuştur. "Kimse Yok mu?" ile birlikte olarak TRT'de "Gün Başlıyor" programını sunmuştur.

Yaşadıklarını, izlenimlerini ve deneyimlerini 3 kitapta yazmıştır. Şiir albümleri ve şarkıları bulunmaktadır. Çocuklar için masallar yazmıştır. Filiz Sabuncu'nun iki masalının da bulunduğu "İkbal'den Masallar" çocuklar tarafından çok beğenilmiştir. İkbal Gürpınar 3 defa evlenmiştir ve 2 çocuğu bulunmaktadır.

COVID-19 pandemisi sırasında koronavirüse yakalandı ve 31 Ekim 2020 tarihinde yoğun bakıma alındı.

Gürpınar'ın; babası, annesi ve eniştesi de COVID-19 nedeniyle vefat etti. .

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş