$

Dolar

48,3205

Euro

56,2372

£

Sterlin

65,4038

Frank

59,7139

Gram Altın

6.877,5100

Bitcoin

3.760.430

$

Dolar

48,3205

Euro

56,2372

£

Sterlin

65,4038

Frank

59,7139

Gram Altın

6.877,5100

Bitcoin

3.760.430

Genel

Kayseray'ın yeni hatları için ihale yapılacak

Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin toplu taşımadaki önemli projelerinden biri Kayseray, yeni güzergâhlarla büyüyecek. Kayseray'ı İldem ve Talas'a kadar uzatacak 2. ve 3. etap çalışmaları hız kazandı. Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Planlama v

02.03.2011 - 09:33
cihan_
Kayseray'ın yeni hatları için ihale yapılacak
Fotoğraf: Arşiv
Linke Tıkla, Timeturk'ü Favorilerine Ekle

Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin toplu taşımadaki önemli projelerinden biri Kayseray, yeni güzergâhlarla büyüyecek. Kayseray'ı İldem ve Talas'a kadar uzatacak 2. ve 3. etap çalışmaları hız kazandı. Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Planlama ve Raylı Sistem Dairesi Başkanlığı, 2. ve 3. aşama raylı taşıma sistemleri ve mevcut depo sahasında yeni hatlar inşaatı için ihale açacak. Büyükşehir Belediyesi İhale Odası'nda 7 Nisan 2011 tarihinde yapılacak ihale, 2. ve 3. etap güzergâhlarındaki her türlü altyapı ve üst yapı, imalat, tesisat ve montaj işlerini kapsayacak. Açık ihale usulü gerçekleştirilecek ihaleyi kazanan firma, sözleşmenin imzaladığı tarihten itibaren 5 gün içinde yer teslimi yapılarak işe başlayacak. 2. etap raylı sitem güzergâhı, Mimarsinan Kavşağı'ndan Beyazşehir ve İldem bölgesine ulaşacak. Yaklaşık, 9 kilometrelik bu hatta 11 yolcu istasyonu bulunacak. 3. etap projesinde ise mevcut raylı sistem hattı, Sivas Caddesi'nden 30 Ağustos Bulvarı bağlantısı ile Erciyes Üniversitesi üzerinden Talas'a ulaşacak. Yaklaşık 7.5 kilometrelik hatta da 11 yolcu istasyonu yer alacak. 17.5 kilometre olan mevcut raylı sistem uzunluğu yeni hatlarla birlikte toplam 34 kilometreye ulaşacak.

Bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz?

Etiketler:

İlgili Haberler

YORUMLAR

0 Yorum

Yorum Yazın