DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

DOLAR

17,9331 ₺

EURO

18,4099 ₺

ALTIN

1.039,38 ₺

BİST

2.864,25 ₺

'Altın Portakal'ın peşinde

Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde yarışacak yerli filmler belli oldu.

30.09.2008 11:23:00



10-19 Ekim 2008 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan 45. Antalya Altın Portakal Film Festivali dahilinde bütün yarışacak filmler açıklandı. En büyük sürprizse, kısa film yarışmasında yönetmen Eray Mert'in üç filminin de yer alması.

Uzun metrajlı filmler:

'Başka Semtin Çocukları' (Aydın Bulut), 'Üç Maymun' (Nuri Bilge Ceylan), 'Gökten Üç Elma Düştü' (Raşit Çelikezer), 'Hayat Var' (Reha Erdem), 'İki Çizgi' (Selim Evci), 'Son Cellat' (Şahin Gök), 'Gölge' (Mehmet Güreli), 'Pazar' (Ben Hopkins), 'Ulak' (Çağan Irmak), 'Süt' (Semih Kaplanoğlu', 'Gitmek' (Hüseyin Karabey), 'Vicdan' (Erden Kıral), 'Bunu Gerçekten Yapmalı mıydım?' (İsmail Necmi), 'Dilber'in Sekiz Günü' (Cemal Şan), 'Pandora'nın Kutusu' (Yeşim Ustaoğlu) ve 'Nokta' (Derviş Zaim).

Belgesel filmler:

'4857', 'Petra Holzer-Selçuk Erzurumlu-Ethem Özgüven), 'Adakale Sözlerim Çoktur' (İsmet Arasan), 'Ağıtçı Kadınlar' (Erdal Özbek-Hüseyin Karaçelik), 'Anadolu'nun Kayıp Şarkıları' (Nezih Ünen), 'Abdallığın Binasını Sorarsan' (Candan Murat Özcan-Hacı Mehmet Duranoğlu), 'Bana Bak' (Ayla Gottschlich), 'Bir Gençlik Hikayesi' (Erinç Ulusoy), 'Bir Roman Nefesi: Ergün Şenlendirici' (Sedat Yapıcı), 'Biz Siz Onlar' (Aylin Eren-Çağdaş Kaya), 'Bossert'in İzinde' (Müjgan Taner), 'Breath' (Cüneyt Birol), 'Ekmek Denizin Dibinde' (İbrahim Yozoğlu), 'Gönlümün Sağ Alt Köşesi: ZAP' (Kurtuluş Zeydan), 'Hayatın Ritmi: Aksak' (Yasin Ali Türkeri), 'İşkenceye Tolerans' (Armağan Pekkaya-Umut Kol), 'Kayıp Otobüs' (Fevzi Tanpınar), 'Lilit'in Kız Kardeşleri' (Emel Çelebi), 'Mevlana Aşkın Dansı' (Kürşat Kırbaz), 'Nazım'ın Küba Seyahati' (Çağrı Kınıkoğlu-Gloria Rolando), 'Otel Odaları' (Sevinç Yeşiltaş), 'Pembe Gri' (Emre Yalgın), 'Son Kumsal' (Rüya Arzu Köksal), 'Son Savaşçı' (M. Cengiz Tünay), 'Tarihin Hızlandırıldığı Ada' (Can Sarvan), 'Trans Asya' (Bingöl Elmas), 'What About London' (Rıza Kıraç) ve 'Yarına Bir Harf' (Hakan Aytekin).

Kısa metrajlı filmler:

'Hit Combo' (Gökhan Okur), 'Anoptikon' (Özgün Dilek-M. Şakir Arslan-Burkay Doğan), 'Babamın Cennetinde' (Cenk Ertürk), 'Bekleyiş' (Altan Yücel), 'Bir Kaplumbağa ileTavşan Hikayesi' (Abdülbaki Yavuz), 'Butimar' (Erol Mintaş), 'Darbe' (Eray Mert), 'Dilberler'in Düğünü' (Burkay Doğan), 'Evladiye' (Eray Mert), 'Feryat' (Caner Erzincan), 'Gemeinschaft' (Özlem Akın), 'Güvercin Taklası' (Seyfettin Tokmak), 'Hüküm' (L. Rezan Yeşilbaş), 'Kafes' (Erdem Tepegöz), 'Kağıttan Hayatlar' (Savaş Baykal), 'Müdahale' (Özgür Görgün), 'Müzik Defteri' (Serkan Yıldırım), 'Neden Ben' (Mehmet Aslan), 'Polis' (Cemil Ağacıkoğlu), 'Sanat Düşmanı' (Eray Mert), 'Sardunya' (Mustafa Emin Büyükcoşkun), 'Sek' (Serdar Seren), 'Şah Mat' (Sıla Ünlü), 'Tutunamayanlar' (Savaş Baykal) ve 'Yokuş' (Mehmet Can Mertoğlu).

Avrasya Film Festivali Yarışma: 'Shiva-Yedi Gün' (Ronit ve Shlomi Elkabetz), 'Jerichow' (Christian Petzold), 'Aruitemo Aruitemo-Bitmeyen Yürüyüş' (Hirokazu Kore-eda), 'Venkovsky' Ucitel-Kasaba Öğretmeni' (Bohdan Slama), 'Eid milad Laila-İyi ki Doğdun Leyla' (Rashid Masharawi), '35 Rhums35 Tek Rom' (Claire Denis), 'Khamsa' (Karim Dridi), 'Brüdguminn-Belalı Düğün (Baltasar Kormakur), 'Machan' (Uberto Pasolini), 'Üç Maymun' (Nuri Bilge Ceylan), 'Sonbahar' (Özcan Alper) ve 'The Gift to StalinStalin'e Hediye' (Rustem Abdrashitov).
Avrasya Film Festivali Eleştirmenler Ödülü: 'Nokta' (Derviş Zaim), 'Tatil Kitabı' (Seyfi Teoman), 'Mukha' (Vladimir Kott), 'El Nido Vacio-Boş Yuva' (Daniel Burman), 'Flammen & Citronen-Ateş ve Limon' (Ole Christian Madsen), 'Vals im Bashir-Beşir'le Dans (Ari Folman), 'Pa-ra-da-Palyaço' (Marco Pontecorvo) ve 'Dean Spanley' (Lord Dunsany).

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş