DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

DOLAR

16,6434 ₺

EURO

17,5184 ₺

ALTIN

977,45 ₺

BİST

2.462,57 ₺

Kılıçdaroğlu'ndan seçim vaadi: Her muhtara KPSS'de başarılı olmuş bir yardımcı vereceğim

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, her bir muhtara KPSS'de başarılı olmuş bir yardımcı personel vereceğini söyledi.

1 Ay Önce
2022-05-26 08:11:10

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Prof. Dr. Erol Güngör Kültür ve Kongre Merkezi'nde partisince düzenlenen Kanaat Önderleri, Muhtarlar ve STK Temsilcileri Buluşması'nda açıklamalarda bulundu.

Suriyeli sığınmacıların kendi ülkelerine dönmeleri gerektiğini belirten Kılıçdaroğlu ''Irkçılık yapmayacağız. Bu milletin alnına ırkçılık lekesini sürdürmeyeceğiz. Onları özgür iradeleri ile göndereceğiz'' dedi.

Demokrasiyi tabandan başlayarak yukarı doğru büyütmek gerektiğini ifade eden Kılıçdaroğlu ''Muhtarlık kurumunu güçlendirmemiz lazım. Muhtar diplerde bir yerde duruyor. Arayanı, soranı yok. Tarihe bağlıysan muhtarlık kurumuna bağlı olacaksın. Milletvekili seçiminden önce muhtarlık seçimi yapılmış bu topraklarda. Sizin niye birleşik oy pusulanız yok? Bu muhtarlık kurumuna değer vermememin sonucu'' ifadelerini kullandı.

"HER BİR MUHTARA YARDIMCI PERSONEL VERECEĞİM"

Kılıçdaroğlu şöyle devam etti:

Ben her bir muhtara yardımcı personel verilmesi lazım. 10 milyon işsizimiz var. Kıyameti kopardılar. Her muhtara bir tane KPSS'de başarılı olan bir kişiyi yardımcı vereceğim. Siz dükkanı kapattığınızda kimse yok orada? Neden yok? Birisinin orda olması lazım.

Muhtara yetkiyi verir, sosyal yardımları da muhtar eliyle dağıtırsanız o zaman o yardımlar gerçek anlamda fakire fukaraya gitmiş olur. Belediye Meclis toplantılarına sizi almazlar. Belediye Meclis'i toplantılarına mahallenizle ilgili bir karar alınıyorsa o toplantıya muhtar mutlaka katılarak söz ve oy sahibi olmalı. Muhtarlığı bir kamu kurumu olarak kanun tanımıyor. Kamu kurumu olarak tanımlanmadığı için belediyelerle ortak iş yapamazlar. Türkiye Muhtarlar Birliği'nin kurulması lazım. Muhtarlık kurumu güçlü olursa hem muhtarlık kurumu ve demokrasimiz güçlü olur.'

.

YORUMLAR (3)

İsmail

E devlet icat olduktan sonra muhtarlar ne işe yarar. Bir de yardımcı verecekmiş. Boş gezenin boş kalfası olacak.Sadece köylerde muhtara ihtiyaç var.

YAVUZ SELİM

Sayın Kılıçtaroğlu saçmalama moduna girdi. Her boyayı boyadık bir fıstıki yeşil kalmıştı zaten. Memleketin tek sorunu muhtarların yardımcısı olmamasıydı. Bu ülkede muhtarların ne kadar işi var ki birde yardımcı veriyorsun. Köy muhtarlarının neredeyse tamamı akşam kadar ilçelerinde kahvede oyun oynuyorlar.

ahmet kurt

yahu muhtarın ne işi kaldı her şeyi nüfus ve e devlet yapıyor. Yapılacak tek şey var büyükşehir yasasını iptal etmek o zaman muhtarlara iş düşer.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş