DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

DOLAR

15,8194 ₺

EURO

16,7075 ₺

ALTIN

925,81 ₺

BİST

2.396,92 ₺

Karar yazarı Ahmet Taşgetiren’den Erdoğan'a 'Sezen Aksu' eleştirisi

Karar gazetesi yazarı Ahmet Taşgetiren, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sanatçı Sezen Aksu'yu eleştirmesine tepki göstererek, 'Camide seslendirilen, üstelik Cumhurbaşkanlığı seviyesinde seslendirilen 'Dil koparma – Had bildirme' tehdidi ile nereye varılır ki?' dedi.

4 Ay Önce
2022-01-23 15:05:18

Sanatçı Sezen Aksu 'nun, "Şahane Bir Şey Yaşamak" şarkısında Hz. Adem ve Hz. Havva'ya yönelik ifadelerine tepkiler sürerken, sanatçıya bir destek de muhafâzakâr Karar gazetesi yazarından geldi.

Karar gazetesi yazarı Ahmet Taşgetiren bugünkü yazısında, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Cuma namazı sonrasında Sezen Aksu'ya yönelik sözlerine tepki gösterdi.

Erdoğan'ın bu tehdit dilini kullanmasının nedenini sorgulayan Taşgetiren, “Ne yani bu memlekette 'dil koparma'ya teşne çok çok alıcı var da, siyaseten onlar mı tatmin edilmiş olmakta?” sorusunu yöneltti. Taşgetiren'in yazısındaki, “Herkes kendi dilini yoklasın bir” uyarısı dikkat çekti.

Taşgetiren'in yazısının ilgili bölümü şöyle:

“Cumhurbaşkanı nasıl o derin kamplaşmanın uzantısı haline geldi, anlamak mümkün değil.

Üstelik sembol bir camide?

Hem nasıl ifadelerle?

'Dil koparmak'tan söz ediyor sayın Cumhurbaşkanı.

'HERKES KENDİ DİLİNİ YOKLASIN BİR'

Emin Işık Hoca'nın yaklaşımıyla ifade edersek, insanların dilleriyle yaptıkları yanlışlar yüzünden 'dil koparmak' cezası uygulansaydı, dünyada dil kalmazdı herhalde. Herkes kendi dilini yoklasın bir.

'Cami ibadet yeridir. Cami hepimizindir. Cami dil koparma yeri değildir.'

Bu sözü Müjde Ar söyledi. Emin olun en akl-ı selimle söylenecek sözü söyledi.

Ne bileyim, sayın Cumhurbaşkanı da 'Keşke söylenmeseydi' diyebilirdi, 'Sezen hanım hakaret etmeyi düşünmemiştir' diyebilirdi, 'Toplumun hassas olduğu konularda daha dikkatli, titiz olmak gerekir' diyebilirdi…

Camide seslendirilen, üstelik Cumhurbaşkanlığı seviyesinde seslendirilen 'Dil koparma – Had bildirme' tehdidi ile nereye varılır ki?

Ne oldu şimdi? Memleket Sezen Aksu sevenlerle Adem Peygamber yanlıları arasında ikiye mi ayrıldı? Dini konuları böyle kamplar halinde ve en yüksek öfke tonunda tartışma zeminine taşırken Adem Peygamber'in ya da dini hassasiyetin doğru, sağlıklı algılanacağını mı düşünüyoruz?

Sorulmaz mı hem: 'Dili koparılacak' kişi ne hissetsin kendi ülkesinin Cumhurbaşkanına bakarken? 'Olsun, öte yanda -dil koparma- sevdası ile hareket edecekler bize yeter' mantığı mı işlemeli?

Ne yani bu memlekette 'Dil koparma'ya teşne çok çok alıcı var da, siyaseten onlar mı tatmin edilmiş olmakta?

Sonra dini öfkenin yansıması olarak böyle bir 'Dil koparma' söylemi dünyada nasıl algılanır hiç düşünüldü mü?

'KORKSUNLAR MI?'

Ne hissediyor sayın Cumhurbaşkanı şimdi bilmem. Memleket tartışıyor. 'Korkmuyoruz, diye seslendi Müjde Ar, Sezen Aksu ile beraberken…' Ne olacak şimdi? Ne diyelim, korksunlar mı?

Bir şeyler yanlış gidiyor ama kim fark edecek bilmiyorum.' .

YORUMLAR (5)

Söylemeyin deliyi

Ey gidi Ahmet Tasgetiren. Bırak bu kutuplaşma laflarını. Toz kondurmadigin sezen aksu müjde ar kitlesi zaten bir kutup olmuş. Biliyormusun ki onlar seni senin gibilei it yerine bile koymazlar. Taraf yazarı olduğun sözlerinden belli. Cumhurbaşkanı az bile söylemiş

Ya Bizdensin Ya da

Dil koparmak yetmez... Bütün muhalifleri infaz etmeli...

Enes Ali

Nasıl dışarıda bu fe..cu

Yashar

Seninde dilini kopartmak lazim….

2000LER

Haklısınız sayn Taşgetiren. Hz. Adem ve Hz Havva için söylenenler çok doğru ve yerinde. Syn Cumhurbaşkanımızın tepkisi çok yersiz ve lüzumsuz. Binaenaleyh Syn Cumhurbaşkanımızın ne şekilde tepki vermesi gerektiği zat-ı alilerinize danışılsaydı… Merak ederim eskiden yazdığınız gazetelerden birinde yazmaya devam etmenize izin verilseydi yine bu şekilde bir değerlendirme yapar mıydınız?

Görüş Bildir Bizimle Paylaş