DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

İYİ Parti'de Kemal Kılıçdaroğlu krizi!

Kemal Kılıçdaroğlu'nun olası cumhurbaşkanlığı adaylığına karşı olduğunu açıklayan İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın'dan sonra bir açıklama da Cihan Paçacı'dan geldi. Paçacı, 'Birinci turda seçilmeyi sağlayacak bunu riske sokmayacak olan adayın tercihi doğru olur” dedi.

2 Ay Önce
2021-12-08 13:36:49

Millet İttifakı'nda sular durulmuyor. Kemal Kılıçdaroğlu'nun olası adaylığına karşı olanların sesleri artmaya başladı.

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun olası cumhurbaşkanı adaylığını değerlendirmiş; "Kendisinden talip olduğunu duymadım. Herkes idealist davranmalı. Nefis zamanı değil" ifadelerini kullanmıştı. Koray Aydın kazanamama ihtimali olan bir isme "evet" demeyeceklerini de belirtmişti.

Konuyla ilgili bugün de İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Cihan Paçacı'dan bir açıklama geldi. Habertürk'e konuşan İYİ Partili Paçacı, “Kemal Bey cumhurbaşkanı olması halinde doğru bir isimdir. Ancak adayların tespiti sırasında en fazla seçilme ihtimali olan ve birinci turda seçilmeyi sağlayacak bunu riske sokmayacak olan adayın tercihi doğru olur” dedi.

Paçacı, “Meral Hanım çok büyük bir fedakarlık yaptı, anketlerde oy oranları yüksek olduğu, kendisinin yükselen bir trendi olduğu halde daha önce söylediği sözün arkasında durarak cumhurbaşkanlığına aday olmayacağını açıkladı. Bu büyük bir fedakarlık örneğidir” diye konuştu.

“Bu söylediklerimizden Kemal Bey'e karşı olduğumuz sonucu çıkmasın ama İYİ Parti'nin yol haritası paydaşlarla ortak bir aday tespit edilmesi ve bu noktada seçilecek bir isim olması” diyen Paçacı, “Meral Hanım cumhurbaşkanlığına aday olmayacağını açıklayarak büyük bir fedakarlık gösterdi ama ‘bu yarıştan çekildik, istediğiniz adayı destekleriz' anlamına gelmez” ifadelerini kullandı. .

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş